Włochy chcą otwierać graniceFot. Pixabay.com/MirceaIancu/zdjęcie poglądowe

Jest decyzja, otwierają granice, znoszą kwarantannę, podali datę. Zaskakująca wiadomość we włoskich mediach

Włochy już wkrótce chcą otwierać granice i znosić obowiązkową, 14-dniową kwarantannę. Tak wynika z informacji, które pojawiły się w mediach, powołujących się na rządowe źródła.

Włochy są jednym z krajów najbardziej poszkodowanych przez pandemię koronawirusa. Swego czasu okrzyknięto je największym ogniskiem choroby w Europie, a na tę chwilę odnotowano tam ponad 223 tys. przypadków zakażenia, a zmarło niestety ponad 31 tys. ludzi. Niestety kryzys dotknął tam rónież - podobnie jak na całym świecie - różne branże gospodarki, Włosi jednak się nie poddają. Z turystyki kraj ten czerpie potężne zyski, dlatego wielu podejrzewało, że władze dążyć będą do jak najszybszego otwierania granic. Jak wynika z zagranicznych przekazów medialnych, tak też się właśnie stało.

Niemcy pilnie apelują do Polski. Sprawa dotyczy tysięcy PolakówNiemcy pilnie apelują do Polski. Sprawa dotyczy tysięcy PolakówCzytaj dalej

Włochy planują jak najszybsze otwarcie granic?

Jak podaje TVN24, powołując się na włoskie media, Włochy planują otwarcie granic już na 3 czerwca. Rzekomo ma być to informacja ustalona na podstawie wiadomości pochodzących ze źródeł rządowych. Tego dnia otworzyć się mają granice dla cudzoziemców z krajów Unii Europejskiej, którzy nie będą już musieli przechodzić 14-dniowej kwarantanny. Dodatkowo na TVN24 czytamy, że oprócz tego przyjechać do Włoch będzie można również z Monako oraz Szwajcarii.

Pierwszym krajem w Europie, który zdecydował się na otwieranie granic dla przyjezdnych, bez obowiązku przechodzenia kwarantanny, była Słowenia. Tamtejszy rząd w tym tygodniu oficjalnie ogłosił, że wygrał z koronawirusem, a liczba dzienna nowych przypadków zakażeń jest bardzo niska.

Dzisiaj grzeje: 1. Znoszą kolejny zakaz w Polsce. Ogromne ułatwienie, wielu czekało od dawna
2. Polska ma samozwańczego prezydenta. Zaczyna on nawet wydawać dowody osobiste

Bez wątpienia są to pozytywne i niezwykle budujące informacje, dające nadzieję na szybki powrót do normalności. Jak na razie nie wiadomo oficjalnie, kiedy Polska zdecyduje się otworzyć granice. Rusz lotniczy również nie jest jeszcze dozwolony, a Polaków zachęca się do planowania wakacyjnych urlopów w kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 16-letni aktor. Mama podała porażającą przyczynę śmierci, ostrzeżenie dla rodziców i dzieci
  2. Wyszli wyrzucić śmieci. Kiedy otworzyli klapę, zamarli na widok małego szczeniaka
  3. Jeden z najwspanialszych zamków w Polsce. Nagrywali w nim Wiedźmina
  4. Polska chce otwierać granice. Wiceminister się wygadał, wyciekły szczegóły
  5. Ujawnili ceny na wakacje nad Bałtykiem w Polsce. Ogromne zaskoczenie dla wielu Polaków
  6. Piękna Polka przegrała zakład. Musiała się rozebrać i wejść do lodowatego morza (WIDEO)

Źródło: TVN24

Następny artykuł