włochy pracownicy liniiFot. Unsplash.com/Jacky Watt

Koszmar 1450 pracowników linii lotniczej. Mogą zostać z niczym

Włochy mają problem z jedną z największych linii lotniczych w kraju. Air Italy ma poważne kłopoty finansowe i podejmuje radykalne kroki. Pracownicy obawiają się o swoje wynagrodzenie i czekają na decyzje zarządu firmy.

Włochy stracą jedną z czterech linii lotniczych. Air Italy podjęło już decyzję o zakończeniu działalności i rozpoczyna procedurę zwalniania pracowników. W piątek udziałowcy, m.in. Qatar Airlines, podjęli decyzję o zawieszeniu lotów i zamknięciu linii lotniczych. Utrzymanie się na rynku nie jest już możliwe.

Największy Park od Poland zostanie otwarty już niedługo. W sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza, wygląda niesamowicieNajwiększy Park od Poland zostanie otwarty już niedługo. W sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza, wygląda niesamowicieCzytaj dalej

Pracę straci 1450 pracowników, którzy niedługo otrzymają oficjalne listy wyjaśniające decyzję. Przyczyną tak radykalnych kroków, są ogromne problemy finansowe Air Italy. W ubiegłym roku firma odniosła straty rzędu 230 milionów euro. Dalsza działalność nie przyniesie wystarczających zysków, by pokryć straty i zarobić na wypłaty pracowników.

Włochy - interwenja rządu

Linie lotnicze zobowiązały się do wypłaty należnych wynagrodzeń wszystkim pracownikom, jednak nie określono, kiedy to nastąpi, może się więc okazać, że pracownicy zostaną bez pracy, czekając na zaległe wypłaty. Loty zostaną zawieszone od 25 lutego, po czym rozpocznie się proces likwidacji firmy. Pracownicy już teraz zaczynają się rozglądać za możliwością przejścia do konkurencyjnych przewoźników, by nie stracić źródła utrzymania.

Włoski rząd zainteresował się sprawą w obawie o pracowników. Wyraził swoje zaniepokojenie sposobem, w jaki postanowiono rozwiązać problemy Air Italy. Minister transportu Paola De Micheli skierowała prośbę do właścicieli firmy, o zapewnienie ochrony socjalnej dla załóg i kontynuację lotów. Decyzja o zawieszeniu lotów jest już nieodwołalna, jednak przewoźnik potwierdził zabezpieczenie finansowe dla zwalnianych pracowników.

Kierunkiem, w jakim specjalizowały się linie lotnicze Air Italy, jest Sardynia, jednak często odbywały się też loty do Stanów Zjednoczonych, Zanzibaru i na Teneryfę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. Erupcja wulkanu, wszystko się nagrało. Słup dymu sięgał 2 kilometrów [FILM]
  4. Turysta nie żyje. Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Europie
  5. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
  6. Wielka tragedia, dzieci nie miały szans na przeżycie. 13 podopiecznych zmarło w domu dziecka, TVP przekazała wiadomość o smutnych wydarzeniach za granicą

Źródło: dziennik.pl

Następny artykuł