włochy sycyliapixabay.com/Tama66

Niewiarygodne wiadomości z Włoch. Wszystko tkwiło tuż pod ziemią

Włochy to kraj, który interesuje tysiące turystów z całego świata. Niestety jest to także kraj za którym ciągnie się nieciekawa kryminalna przeszłość. To właśnie z Włoch pochodziła przecież jedna z najgroźniejszych światowych organizacji mafijnych. Jej pozostałości są widoczne do dziś.

Włochy są krajem fascynującym wielu podróżnych. Wielu z nich jednak nie pamięta, że to właśnie z Włoch, a konkretnie z Sycylii pochodziła jedna z najgroźniejszych organizacji mafijnych - La Cosa Nostra. Pozostałości po niej widziane są na każdym kroku w tym europejskim kraju.

Para dała się ponieść miłosnej fantazji w samolocie. Pasażer wszystko nagrał, był oburzonyPara dała się ponieść miłosnej fantazji w samolocie. Pasażer wszystko nagrał, był oburzonyCzytaj dalej

Na jednej z miejskich plaż w Katanii na Sycylii funkcjonariusze włoskiej Gwardii Finansowej odnaleźli prawdziwy arsenał broni zakopany głęboko po ziemią. Choć nikt oficjalnie nie mówi do kogo należał ten skład, można się łatwo domyślić, że jego właścicielami są członkowie sycylijskiej mafii.

Włochy od lat mają problem z mafią

Cały arsenał był gotowy do użycia. Znajdowały się w nim 24 pistolety, kilka karabinów, a także trzy tysiące sztuk amunicji, w tym używanej w wojsku i policji. Wszystko to było zakopane dwa metry pod ziemią na miejskiej plaży w pobliżu klubu rozrywkowego w jednym z największych miast Sycylii - Katanii. Turyści, którzy byli świadkami zdarzenia, byli mocno zaskoczeni.

Funkcjonariusze włoskiej Gwardii Finansowej rozpoczęli śledztwo, które ma ustalić, do kogo należy znaleziona broń. Wydaje się, że są to tylko pokazowe czynności, bowiem od początku nie ma wątpliwości, kto jest właścicielem tego arsenału. Skład ma należeć do sycylijskiej mafii, La Cosy Nostry, która od lat prowadzi mafijne porachunki ze swoimi przeciwnikami przy użyciu broni palnej.

Lokalne media przypominają, że znalezienie arsenału broni na Sycylii to jedynie wierzchołek prawdziwej góry lodowej. Na samej wyspie, a także na terenie całych Włoch, takich składów może być jeszcze bardzo dużo. Broń, która pochodzi jeszcze z czasów wojny w byłej Jugosławii, trafiła na Półwysep Apeniński po zakończeniu konfliktu i od wielu lat służy do rozwiązywania mafijnych konfliktów głównie na południu kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Pilna decyzja GIF. Z aptek zniknął ważny lek
  3. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
  4. Straszna wiadomość z zapory w Solinie. 20-latek nie żyje
  5. Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go Nessie
  6. Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną

źródło: fakty.interia.pl

Następny artykuł