Włochy walczą z pandemiąFot. youtube.com/TODAY/ screen

Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad

Włochy próbują opanować sytuację i nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mieszkańcy otrzymali nakaz pozostawania w domu, a wyjście jest możliwe jedynie w określonych sytuacjach.

Włochy walczą z epidemią, jak mogą. Zakaz opuszczania domu jest niezwykle uciążliwy dla tego towarzyskiego narodu. Ograniczenia w poruszaniu się zostały wprowadzone nagle i nie wszyscy zrozumieli co dokładnie im wolno robić, a czego nie. Informacyjny chaos wywołał lawinę pytań od zdezorientowanych obywateli.

Polska zamyka granice dla cudzoziemców. Premier potwierdziłPolska zamyka granice dla cudzoziemców. Premier potwierdziłCzytaj dalej

Włochy kontrolują wszystkich

Na ulicach niewielu jest mieszkańców, jednak można spotkać patrole policyjne. Jedna z dziennikarek telewizji RAI została zatrzymana wieczorem w czasie spaceru z psem. Okazało się, że wychodząc wraz z mężem, złamali przepisy. O wszystkim opowiedziała na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej.

Opuszczać dom można jedynie w celu udania się do pracy, lekarza, apteki czy sklepu. Należy unikać wychodzenia tak długo, jak jest to możliwe. W przypadku poruszania się ulicami, należy zachować minimum 1 metr odstępu od innych ludzi, względnie bezpieczny będzie także rower.

Pozwolenie na sport

Trudno jest powstrzymać się od ruchu, zwłaszcza osobom regularnie uprawiającym sport. Władze państwa pozwalają na rekreację w parkach i skwerach, o ile zostanie zachowany odpowiedni odstęp. Nie ma mozliwości organizowania zabaw grupowych na świeżym powietrzu. Do parku można też wyjść z psem, a wrazie potrzeby udać się z nim do weterynarza.

Jeśli rodzice przebywają w separacji, mogą odwiedzać swoje dzieci, a także rodziców, którzy potrzebują pomocy. Nie pozwala się za to na spotkania wspólnot mieszkaniowych i stowarzyszeń. Jedynymi otwartymi restauracjami są te w hotelach, jednak obsługiwani są tam jedynie goście korzystający z noclegu.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwszy kraj na świecie zamyka lotniska i zawiesza wszystkie loty. Sytuacja jest bardzo poważna
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Na pytania obywateli kancelaria premiera wydała wiele wyjaśnień dotyczących dekretu. Wątpliwości budziły takie kwestie jak wynoszenie śmieci czy robienie zakupów. Można to robić, ponieważ sa to czynności niezbędne do zachowania higieny. Do 25 marca we Włoszech będą otwarte jedynie sklepy spożywcze, kioski i apteki, do których można się udać w celu uzupełnienia zapasów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Polacy biją rekordy zakupów. Ale nie w Biedronkach i nie w Lidlach
  3. Z ostatniej chwili: WizzAir zawiesza wszystkie loty do kolejnego kraju
  4. Ważne ogłoszenie zagranicznego premiera ws. wirusa. "Nasza walka o przetrwanie"
  5. Przed lotem zrobili mu testy na wirusa z Chin. O pozytywnym wyniku dowiedział się w powietrzu
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Interia

Następny artykuł