Włochy miasteczkoFot. Wikimedia.org/Haeferl

Uwielbiane miasteczko zamyka bramy. Każdy turysta będzie musiał teraz płacić za wjazd

Włochy przykuły uwagę całej Europy. W jednym z wyjątkowo malowniczych i popularnych wśród turystów miasteczek podjęto zadziwiającą decyzję. Teraz każdy podróżnik, który będzie chciał do niego wjechać, będzie musiał zapłacić.

Włochy to jedno z najbardziej lubianych przez turystów miejsc w Europie. Każdego roku w różne części tego kraju przyjeżdżają miliony podróżników, a wielu z nich szczególnie upodobało sobie jedno miasteczko położone na północy. Uważane jest za perłę architektury w regionie, wygląda jak z bajki, wkrótce jednak nikt tam nie będzie mógł wjechać za darmo.

Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]Czytaj dalej

Corenno Plinio znajduje się nad jeziorem Como w północnej części Włoch. To niewielkie miasteczko każdego roku przeżywa prawdziwe oblężenie, gdyż dzięki architekturze oraz położeniu prezentuje się naprawdę niesamowicie. Jest średniowieczną osadą, unikatową w tym regionie, już od marca jednak nikt nie wjedzie tam bez wykupienia specjalnego biletu.

Włochy nie przestają zaskakiwać turystów

W ostatnim czasie głośno jest o nowych przepisach dla turystów, które wprowadzane są w Rzymie. Zakazy siadania na Schodach Hiszpańskich wiele osób oburzyły, ale turyści zrozumieli również, jak ważne jest dbanie o zabytki. Podobnie było z zakazem otwierania stoisk z pamiątkami przy najpopularniejszych obiektach. Teraz okazuje się, że nie tylko stolica wprowadza istotne zmiany.

Corenno Plinio zamknie swoje bramy dla przyjezdnych, którzy nie kupią bilety wstępu. Kosztować ma on 5 europ od każdego turysty, a zebrane środki przekazane mają zostać na utrzymanie oraz rozwój tego przepięknego miasteczka. Na przestrzeni ostatnich lat przybywają do niego coraz większe tłumy, władze więc nie chcą, by zabytki przez to ucierpiały.

Niezwykła, średniowieczna osada na północy Włoch

Pliniusz Młodszy żył na przełomie I i II wieku naszej ery, a urodził się w dzisiejszym mieście Como. To właśnie jego imieniu miasteczko Corenno Plinio zawdzięcza swoją nazwę. Polityk oraz prawnik rzymski posiadał tam swoje ziemie oraz willę, która zachowała się do tej pory.

Szczególnie lubianą przez turystów atrakcją jest przepiękny, niewielki zamek z dwiema wieżami. Zbudowany został w XIV wieku i trzeba przyznać, że na tle wspaniałych krajobrazów oraz jeziora prezentuje się naprawdę oszałamiająco.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest wolna, nie współżyła z nikim, a zaszła w ciążę. Przypadek, który zdarza się raz na milion
  2. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  3. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę
  4. 8 tysięcy ludzi ewakuowanych, wprowadzono 3. poziom alarmowy. Nagłe przebudzenie wulkanu
  5. Wielu Polaków nawet nie wie o jej istnieniu. Magiczna Kraina znajduje się w naszym kraju
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Polsat News

Następny artykuł