Włochy wino z kranówFot. Twitter.com/Giorgia Mezzacqui

Włosi odkręcili krany i nie mogli uwierzyć. Od razu im posmakowało

Włochy zwróciły uwagę całej Europy i to nie przez koronawirusa. Wszystko tym razem przez to, co popłynęło mieszkańcom z kranów. To wcale nie była woda.

Włochy w ostatnim czasie opisywane są w mediach jedynie w kontekście szalejącego tam koronawirusa. Tym razem jednak kraj ten pojawił się na pierwszych stronach z zupełnie innego, niezwykle smacznego powodu. Mieszkańcy miejscowości Castelvetro na północy Włoch odkręcili krany, a z nich wcale nie popłynęła woda.

CNN: całe Włochy objęte kwarantanną. Spełnia się najgorszy scenariuszCNN: całe Włochy objęte kwarantanną. Spełnia się najgorszy scenariuszCzytaj dalej

Włochy: z kranów zamiast wody poleciało wino

Mieszkańcy miejscowości Castelvetro odkręcili kurki i od razu wiedzieli, że coś jest nie tak. Nie zgadzał się kolor, konsystencja, zapach, a szybko okazało się, że również smak. Włosi to doświadczeni koneserzy wina, nie mieli więc problemu z rozpoznaniem, że właśnie stał się cud i woda zamieniła się w wino.

Co ciekawe, wielu mieszkańców stwierdziło, że wino było naprawdę całkiem smaczne. Szybko jednak okazało się, że nie doszło do żadnego, niespodziewanego cudu, a do awarii w lokalnej winiarni.

Ponad 1000 litrów pysznego trunku przez usterkę wylało się i trafiło do rur z wodą. Awaria trwała przez około 3 godziny i przez cały ten czas nad jej usunięciem pracowali specjaliści. Szacunkowo około 20 gospodarstw domowych cieszyć się mogło alkoholowym napojem w kranie.

Dzisiaj grzeje: 1. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
2. Zmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowym

- Obecnie nie mamy zbyt wielu powodów do radości, zatem cieszy mnie, że mogliśmy dać ludziom z innych rejonów choć taki drobny powód do uśmiechu. Być może pewnego dnia przypomną sobie o nas i przyjadą nas odwiedzić - skomentowała sprawę lokalna burmistrz, Giorgia Mezzacqui.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W głowie się nie mieści. Ujawniono co robi Katarzyna W. ze strażnikami więziennymi
  2. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób
  3. Dziesiątki lotów z Polski odwołanych. LOT idzie w ślady WizzAira
  4. Uwielbiany, górski ośrodek zostaje zamknięty. "Goście proszeni o powrót do domów"
  5. Polka znalazła w kurtce tajemniczy list. Skrywał porażającą historię, pochodził z drugiego końca świata
  6. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł