Włochy po latachFot. Pixnio Dr. Fred Murphy, USCDCP domena publiczna (CC0) (zdjęcie ilustracyjne)

Zginął w wybuchu wulkanu we Włoszech. Po latach odkryli nieprawdopodobną rzecz

Włochy znalazły się w centrum uwagi po tym, jak dokonano niezwykłego odkrycia. Zbadano ciało mężczyzny, który zginął w wybuchu wulkanu. Dopiero po wielu latach naukowcy wpadli na coś nieprawdopodobnego. Szczegóły badań okazały się imponujące. O szczegółach tego niecodziennego zdarzenia poinformował portal o2.pl.

Włochy głośno pochwaliły się niedawnym odkryciem. Podczas badania ciała mężczyzny, który zginął w wyniku wybuchu wulkanu, specjalista trafił na coś niebywałego. Wyniki okazały się sensacją, zwłaszcza że do odkrycia doszło po wielu latach. Wcześniej nikt nie zauważył tego interesującego szczegółu. Udało się to antropologowi sądowemu z uniwersytetu w Neapolu.

Nowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystówNowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystówCzytaj dalej

Do teraz Włochy żyją wielką sensacją. Ciało mężczyzny, który zginął w wyniku wybuchu Wezuwiusza - czyli prawie 2000 lat temu - przyciągnęło uwagę antropologa sądowego z Uniwersytetu Federico II w Neapolu. Pier Paolo Petrone dostrzegł zadziwiającą rzeczy. Czaszka szkieletu, który badał, “błyszczała” w dziwny sposób. To doprowadziło naukowca na wyjątkowe odkrycie.

Włochy powiadomiły o wielkim odkryciu. “Zeszklony mózg” ofiary wybuchu Wezuwiusza

To jedno z najbardziej interesujących odkryć, jakim Włochy mogą pochwalić się w ostatnich latach. Po dokładnym zbadaniu wnętrza czaszki mężczyzny, który zginął po wybuchu Wezuwiusza, okazało się, że dziwnie lśniącym materiałem są komórki mózgowe. Wtedy antropolog sądowy Pier Paolo Petrone zrozumiał, że są w nienaruszonym stanie. To wywołało sensację.

Z informacji przekazanych przez portal o2.pl wynika, że w chwili śmierci mężczyzna miał około 25 lat. Zginął w Herkulanum - mieście, które zostało zasypane popiołem po wybuchu Wezuwiusza. Ofiara leżała twarzą do dołu na drewnianym łóżku, które znajdowało się w budynku poświęconym kultowi cesarza Augusta.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczne
2. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
3. Niestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacje

Eksperci ustalili, że mózg najprawdopodobniej zeszklił się pod wpływem wysokiej temperatury oraz nagłego ochłodzenia, które nastąpiło później. Po dokładnym przebadaniu szkieletu naukowcy znaleźli jeszcze komórki układu nerwowego oraz rdzenia kręgowego. Badacze czekali na to niebywałe odkrycie wiele lat. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o przerażającej tajemnicy, którą skrywa z pozoru zwyczajna polska wieś.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Husky został zaatakowany z obu stron. Nie mógł opędzić się od nachalnych adoratorów, wideo
  2. W wielu województwach zawyją dziś syreny alarmowe. Wiemy dlaczego
  3. Wszystko poszło na wizji TVP, widzowie od razu zauważyli i płaczą ze śmiechu. Chodzi o nazwy miejscowości
  4. Uwaga, w całej Polsce zawyją syreny alarmowe, w akcji Centra Zarządzania Kryzysowego. Wiemy, o co chodzi
  5. Kinga Rusin wypoczywa w Grecji. Przekazała radosną informację, fani zasypują ją gratulacjami
  6. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja

Źródło: o2.pl

Następny artykuł