Włochy przyglądają się sprawie Lampedusy.Fot. Pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images (zdjęcie poglądowe)

Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli

Włochy walczą nie tylko z koronawirusem. Zdaniem przedstawicieli samorządu, sytuacja w jednym z regionów wymyka się spod kontroli. Władze lokalne domagają się stanowczej interwencji rządu i ewakuacji ludzi.

Włochy coraz bardziej odczuwają skutki przeludnienia, zwłaszcza na obszarach wyspiarskich. Jedna z gmin zaczęła głośno wyrażać swoje niezadowolenie z polityki rządu w Rzymie. Władze lokalne apelują, aby ewakuować część “tymczasowych” mieszkańców regionu. Samorząd domaga się również ponownego ogłoszenia stanu kryzysowego. Kontrowersje wzbudza również kwestia plaż.

Rzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejscaRzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejscaCzytaj dalej

Włochy: Lampedusa przeludniona

Jak donoszą dziennikarze RMF24, Włochy notują coraz większe niezadowolenie wśród przedstawicieli władz wyspiarskiej Lampedusy. Największa gmina wśród archipelagu Wysp Pelagijskich podkreśla, że przybywający głównie z Tunezji imigranci już dziesięciokrotnie przekraczają możliwości logistyczne lokalnych ośrodków. Tylko w nocy z piątku (31 lipca) na sobotę (1 sierpnia) na wyspę zawinęło 8 łodzi z 250 migrantami.

- Trzeba natychmiast opróżnić hot spot na Lampedusie, gdzie obecnie przebywa prawie tysiąc osób [...] Nie rozumiem, dlaczego premier nie ogłasza stanu kryzysowego, skoro w ciągu dwóch tygodni przypłynęło 250 łodzi - apelował cytowany przez RMF24 burmistrz Lampedusy, Salvatore Martello.

Włochy szacują liczbę migrantów na Lampedusie

Jak wynika z szacunków cytowanych przez RMF24, na wyspie o powierzchni trochę ponad 20 kilometrów kwadratowych, przebywa obecnie około 950 migrantów z Afryki Północnej (głównie Tunezyjczycy). Nowoprzybyli muszą przechodzić kwarantannę już na terenie gminy, a Włochy chcą sprowadzić do regionu wynajęty statek, który jest w stanie przyjąć łącznie 700 osób. Nie jest to jednak rozwiązanie satysfakcjonujące samorząd. Lampedusa wnosi o odsyłanie migrantów do Afryki i zaznacza, że w ostatnim czasie padł rekord przyjazdów na wyspę.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzisz podobny znak obok swoich drzwi? Uwaga, policja ostrzega, możesz być w poważnym niebezpieczeństwie
2. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy

3. Koniec pobłażania, wydano kontrowersyjny komunikat. Nie wejdziesz już do sklepu na dotychczasowych zasadach

- 5 tysięcy osób przybyło w ciągu 28 dni, to więcej niż w 2011 roku. Wtedy rząd ogłosił stan kryzysu - informował cytowany przez dziennikarzy RMF24 burmistrz Lampedusy, Salvatore Martello.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media przekazały najgorsze informacje. Niestety nie żyje, śmierć przyszła niespodziewanie
  2. Żona Grzegorza Krychowiaka znów powaliła nas urodą. Jej dekolt przykuł uwagę tysięcy mężczyzn, co za piękność (FOTO)
  3. Smutne, niespodziewane sceny w Wiadomościach TVP. Do akcji ruszają dziennikarze Tadeusza Rydzyka, będą chronić przed LGBT
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Poznali szczeniaka z gepardem. Pracownicy zoo na długo zapamiętają swoją decyzję

Źródło: RMF24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł