Włochy podzielone na 3 częściFot. Pixabay.com/MichaelGaida/zdjęcie poglądowe

Rząd podzielił Włochy na 3 części. Turyści muszą bardzo uważać

Włochy zostały podzielone na trzy części, związane jest to z koronawirusem. Turyści muszą zachować szczególną ostrożność.

Włochy wciąż usiłują uporać się z szalejącym koronawirusem. Niestety wykrywanych jest coraz więcej przypadków zakażeń, a jak podaje Gazeta.pl, przez tę chorobę z Chin zmarło tam już niestety 41 osób. Władze podejmują wszelkie działania, które pomogą opanować ten kryzys i właśnie z tego powodu postanowiono podzielić kraj na trzy części. Kryterium podziału jest oczywiście potencjalne zagrożenie wirusem.

Korzystasz z poduszki podróżnej? Większość osób popełnia błąd i boli ich karkKorzystasz z poduszki podróżnej? Większość osób popełnia błąd i boli ich karkCzytaj dalej

Włochy podzielone na trzy części

Informację o podziale Włoch na trzy części przekazała La Repubblica. Zgodnie z informacjami medium, wprowadzono strefę czerwoną, żółtą oraz pozostałą. Oczywiście największe zagrożenie panuje w pierwszej. Obejmuje ona ognisko koronawirusa, czyli Wenecję Euganejską oraz Lombardię. Na tym obszarze panują wyjątkowo rygorystyczne zasady - obowiązuje zakaz opuszczania oraz wjazdu do gmin, szkoły oraz muzea pozostają zamknięte, nie działa również część urzędów.

Strefa żółta to region Emili-Romania, rejony Savony w Ligurii oraz niektóre części Wenecji Euganejskiej oraz Lombardii. Są to obszary, w których stwierdzono przypadki zakażenia, ale jest ich zdecydowanie mniej. Obowiązuje tam zakaz organizowania imprez masowych, a w miejscach publicznych trzeba przestrzegać zasady jednego metra.

Dzisiaj grzeje: 1. 13-letni Łukasz wrócił z wakacji i zaczął go boleć brzuch. Po usłyszeniu diagnozy, pod rodziną ugięły się nogi
2. Niemcy publikują listę rzeczy, które trzeba mieć, aby pozostać w domu do 10 dni. Wszystko przez koronawirusa

Trzecia strefa objęta jest środkami prewencyjnymi i jest potencjalnie najbezpieczniejsza. We wszelkich instytucjach publicznych znaleźć tam można środki do dezynfekcji, a wszystkie osoby, które po 14 lutego wróciły z Chin lub strefy czerwonej, muszą zgłosić się do ośrodków zdrowia. Wycieczki zawieszone zostały do połowy marca, a turystów prosi się o zachowanie szczególnej ostrożności. Sytuacja jest naprawdę bardzo poważna, lepiej więc opanować chęć zwiedzania i przełożyć wyjazd na czas, gdy sytuacja się uspokoi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta obawia się o swoje życie. Wszystko przez jej ogromny biust, zdjęcia odbierają mowę
  2. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje
  3. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
  4. Dziwniejszej rzeczy samolotem w historii nie przewoził nikt. Celnicy przecierali oczy ze zdumienia
  5. 2 mln zł kary dla Ryanair. Turyści pozostawieni 200 kilometrów od lotniska
  6. Michal Dolezal podał kadrę na turniej Raw Air. Wielki powrót, świetna wiadomość dla kibiców

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł