Władysławowo nad morzemFot. Wikimedia Kalltafex CC BY 3.0

Wielka afera nad polskim morzem. Konsekwencje mogą być druzgocące. Wszyscy umywają ręce

Władysławowo obecnie żyje głośnym konfliktem, który jest zauważalny podczas sezonu wakacyjnego. Afera może przynieść bardzo poważne konsekwencje i nic nie zapowiada tego, by się wreszcie zakończyła. Trudno szukać także winnych, ponieważ wszyscy umywają ręce. Rozpoczęła się kolejna akcja w nadmorskim kurorcie.

Władysławowo podczas sezonu wakacyjnego stanęło do walki z lokalnymi sezonowymi przedsiębiorcami. Mowa o drobnych handlowcach, których legalnych biznesów nie da się zlikwidować. W związku z tym władze nadmorskiego kurortu polskiego rozpoczęły specjalną akcję, która ma utrudnić im życie. O dużych problemach wypowiadają się przedsiębiorcy, którzy czują się poszkodowani. Zwłaszcza że wraz z przyjazdem turystów mają szansę zarobić.

Szedł plażą w Jarosławcu, stanął jak wryty w sekundę. Sceny jak z horroruSzedł plażą w Jarosławcu, stanął jak wryty w sekundę. Sceny jak z horroruCzytaj dalej

Swój sposób na drobnych przedsiębiorców znalazło Władysławowo, gdzie wprowadzono akcję informacyjną, która polega na ustawieniu banerów w taki sposób, aby zasłaniały stanowiska handlowców. Podobna sytuacja pojawia się w Jastrzębiej Górze. Chociaż nadmorskie kurorty cieszą się dużą popularnością turystów, a to okazja dla przedsiębiorców, ci nie mogą z niej skorzystać, o czym otwarcie mówią w mediach.

Władysławowo: afera między miastem a handlowcami

O tym, że przez akcję rozpoczętą przez Władysławowow, handlowcy nie mogą prowadzić sprzedaży, wypowiedział się dla Polsat News Michał Basaj, który jest drobnym przedsiębiorcą. Mężczyzna wskazuje, że miasto rozpoczęło akcje, które mają świadomie przeszkadzać im pracować, chociaż robią to legalnie.

- W 2017 roku zostało skierowanych do sądu kilkadziesiąt wniosków o ukaranie mnie. Wszystkie skończyły się uniewinnieniem zarówno jeśli chodzi o punkty w Jastrzębiej Górze, jak i Władysławowie, tu gdzie jest "akcja baner". Kilku chłopców wynajętych przez urząd miasta zasłania nas banerami, gdziekolwiek byśmy się nie przemieścili. Ci panowie utrudniają nam pracę - słowa przedsiębiorcy Michała Basaja cytuje Polsat News.

- 5 chłopców z banerami zaczęło zasłaniać moje punkty handlowe. Odpowiedzieli, że to akcja promocyjna Jastrzębiej Góry polegająca na wystawianiu zdjęć z obrazkami. Powiedziałem, że nie będę przeszkadzać, chciałbym pracować. Po czym chłopcy przestawili się za mną, stało się tak kilkukrotnie - dodaje.

Władysławowo: władze nie czują się winne

Władysławowo jednak postępuje legalnie, a władze nie uznają się winne. Burmistrz miasta Roman Kużel zaznaczył, że akcja ma na celu edukowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów. Według Kużela działania są podejmowane z myślą o bezpieczeństwie społecznym. Natomiast reporterzy Polsat News potwierdzili, że banery z informacjami rzeczywiście są przestawiane tak, by zakrywały stoiska sezonowych handlowców.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy niewydolności serca. Łatwo je przeoczyć
2. Koronawirus jest na Podhalu. Sanepid poszukuje ludzi, ryzyko zakażenia

3. Prawdziwy skarb na kółkach odnaleziony w Polsce. Warty fortunę Mercedes poraża bogactwem

Z relacji Michała Basaja wynika, że Władysławowo odbiera od handlowców opłatę targową o wysokości 35 złotych dziennie. Przedsiębiorca nie rozumie, dlaczego gimna zezwala mu na pracę, a potem mu ją utrudnia. W konsekwencji wreszcie cała sprawa może znaleźć się w sądzie. Informacje o postępowaniu zostały wielokrotnie przekazywane policji oraz straży miejskiej. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o prawdziwym koszmarze, który Olga przeżyła na wakacjach.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski nagrał wideo z szatni Bayernu Monachium. Nagle zwrócił się do swojego kolegi, jego słowa podbiły sieć
  2. Stan zdrowia Gienka Loski nadal bardzo poważny i nie ulega zmianie. Wciąż potrzebna pomoc dla wokalisty, żona komentuje
  3. W środę wchodzi w życie kolejny zakaz. Czy tysiące Polaków może zostać uwięzionych?
  4. Koronawirus w kultowym polskim uzdrowisku. Sytuacja jest poważna
  5. 14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Internauci martwią się o pudelka Joanny Przetakiewicz. Gwiazda zaniedbuje psa?

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł