Władysławowo ręce opadająFot. Wikimedia Dariusz Chmiel CC BY-SA 3.0

Wakacje we Władysławowie zamieniły się w koszmar. Turystka nie wytrzymała, ręce opadają

Władysławowo w okresie letnim to bardzo popularny kierunek wśród turystów. Mnóstwo Polaków wyjeżdża tam, by odpocząć, korzystając ze słońca oraz dostępu do morza. W związku z tym, że duża część obywateli naszego kraju zrezygnowała z wakacji za granicą, nadmorski kurort przeżywa prawdziwe oblężenie. Niestety wiąże się to z koszmarnymi historiami, co potwierdziła relacja jednej z wczasowiczek.

Władysławowo to miejsce, w którym wielu Polaków planowało w tym roku wypocząć i spędzić udany urlop. Niestety z relacji jednej z turystek wynika, że jest to bardzo trudne do zrealizowania. Czytelniczka jednego z popularnych portali internetowych postanowiła napisać list do redakcji, w którym opowiedziała o skandalicznym zachowaniu wczasowiczów. Z jego treści wynika, że tegoroczny sezon wakacyjny to dla wielu Polaków jedynie okazja do spożywania alkoholu, śmiecenia i zakłócania spokoju.

Dramatyczny rekord zakażeń na Pomorzu. Sytuacja jest naprawdę złaDramatyczny rekord zakażeń na Pomorzu. Sytuacja jest naprawdę złaCzytaj dalej

Władysławowo miało być wspaniałym miejscem na wypoczynek. Okazuje się jednak, że część Polaków na wczasach zapomina o kulturze, zmieniając urlopy innych osób w koszmar. Jedna z turystek, która postanowiła zrelacjonować sytuację w popularnym nadmorskim kurorcie, stwierdziła, że "W tym roku to już chamstwo dzień w dzień", jak informuje portal Onet.pl. Kobieta regularnie wypoczywa we Władysłowie i Chłapowie, ale tym razem poziom zachowania przyjezdnych wyjątkowo ją oburzył.

Władysławowo: "Ekipy przychodzą na plażę, siedzą piją i palą"

Turystka przeżyła ogromne rozczarowanie, ponieważ Władysławowo to jeden z jej ulubionych kierunków w sezonie letnim. Według relacji kobiety w tym roku poziom kultury prezentowany przez wczasowiczów jest skandalicznie niski. Wytykając oburzające zachowanie Polaków, czytelniczka popularnego portalu mówi o spożywaniu alkoholu, śmieceniu oraz zaspokajaniu potrzeb fizjologicznych w wodzie i na plaży. Podobne sceny dzieją się w pensjotach, w których najwyraźniej coraz trudniej jest spotkać osobę trzeźwą, jak sugeruje autorka listu.

- W tym roku to już chamstwo dzień w dzień. Ekipy przychodzą na plażę, siedzą piją i palą, a potem co? Papieros w piasek, a do morza na tzw. siku. Świetnie to widać zwłaszcza tak gdzieś od godz. 12.00, kiedy to nagle pijące ekipy wchodzą do wody, następnie się rozchodzą, aby nie stać blisko siebie i tylko patrzą, czy wystarczająco głęboko weszli. W tym roku jeden facet nawet zsunął kąpielówki, bo mu chyba było niewygodnie. To jest obrzydliwe. Wspomnę, że zarówno we Władysławowie jak i w Chłapowie są toalety, ale po co? Dzieciaki krzyczą, że chcą siku i co można usłyszeć. Siadaj przy brzegu i sikaj. Nawet była taka sytuacja, że maluch zrobił kupę. Co robiła mamuśka? Zdjęła pieluchę wypłukała w morzu, potem umyła dzieciakowi pupę, jak gdyby nigdy nic. Oczywiście po jakimś czasie woda, tę zawartość z pieluchy wyrzuciła na brzeg - pisze w liście do redakcji Onet.pl.

Władysławowo w najgorszej sytuacji od lat. "Picie rano, potem plaża, a po plaży znowu picie."

Kobieta, która nieraz widziała Władysławowo podczas wakacji, podkreśla, że w tym roku problem znacznie eskalował. Niestety żadnych efektów nie przynosi zwracanie uwagi, ponieważ - jak zaznacza autorka listu - większość osób, którym zwraca się uwagę, uważa, że przyjechało spędzić wakacje, tak jak im się podoba i nie należy ich ograniczać. Niestety, korzystając z własnej wolności, turyści zapominają o poczuciu komfortu pozostałych plażowiczów. Czytelniczka wspomniała także, że alkohol spożywany jest również podczas rodzinnych urlopów z dziećmi - te często zostają bez opieki.

- W pensjonatach też masakra. Picie rano, potem plaża, a po plaży znowu picie. Dzieci? Co tam niech sobie biegają, wrzeszczą, niszczą cudze rzeczy - przecież rodzinka jest na wakacjach. Takie sytuacje jeszcze kilka lat temu były nie do pomyślenia. Nad morze przyjeżdżali ludzie na poziomie. Trzeba przyznać, że dawniej nie każdego było stać na wakacje nad polskim morzem - dodaje w liście opublikowanym przez Onet.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Samolot uderzył w ziemię, wszyscy z pokładu nie żyją. Tragedia w Polsce
2. Nad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Po wakacjach dostaniesz mocno po kieszeni

Władysławowo to niestety tylko jeden z przykładów. Wczasowiczów zakłócających spokój innym znajdziemy prawdopodobnie w większości popularnych nadmorskich kurortów w Polsce. W mediach pojawiło się już wiele wiadomości potwierdzających to, że część społeczeństwa podczas urlopów rozluźnia się aż za bardzo. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kolejnej relacji związanej z kontrowersyjnym zachowaniem turystów na plaży.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Absolutny blamaż Wisły Kraków. Porażka z III-ligowcem podtrzymała kompromitującą passę (WIDEO)
  2. Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora. "Oko wychodziło mi w szypułkach, miałam wahania wagi"
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Zobaczył uwięzionego psa w nagrzanym samochodzie. Wybił szybę toporem

Źródło: Onet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł