wizzair konkursFot. Pixabay.com/Free-Photos

Najlepsze linie lotnicze na świecie wyłonione. Wśród nich WizzAir

Wizzair to jedna z najpopularniejszych, budżetowych linii lotniczych w Europie. Jak się okazuje, firma ta otrzymała wyjątkowe wyróżnienie - znalazła się na pierwszym miejscu jednej kategorii w rankingu najlepszych linii lotniczych na świecie.

Wizzair to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych w naszym kraju. Jako firma oferująca loty budżetowe, skradła serca Polaków, kórzy za niewielką cenę mogą podróżować po świecie. Wprawdzie niskie ceny biletów przkeładają się na niższy komfort oraz jakość usługi, jednak mimo wszystko linia umożliwia szybkie podróże, co jest najważniejsze.

Jakie są zasady bagażu w Ryanair? Przygotuj walizkę idealnąJakie są zasady bagażu w Ryanair? Przygotuj walizkę idealnąCzytaj dalej

Choć wydawać by się mogło, że wszystkie budżetowe linie lotnicze nie skupiają się przesadnie na dbaniu o klienta, prawda jest zupełnie inna. Wiele firm oferujących tanie usługi ocenianych jest nawet wyżej, niż ich kosztowna, luksusowa konkurencja. Opublikowano ranking najlepszych linii lotniczych na świecie, a wśród nich znaleźc można tak popularny w Polsce Wizzair.

Wizzair w gronie najlepszych linii lotniczych na świecie

Portal Airlineratings.com przygotował unikatowe zestawienie najlepszych linii lotniczych na świecie. Jak podaje portal, oceniano nie tylko tak oczywiste kwestie jak udogodnienia w czasie podróży czy bezpieczeństwo, ale również m.in. zadowolenie pracowników, wiek floty czy nawet jakość oficjalnych poczekalni. Co ciekawe, ranking został podzielony na dwie części: dla linii tradycyjnych oraz budżetowych.

To w tej drugiej kategorii absolutnym zwycięzcą w Europe okazał się Wizzair. Jak można przeczytać w uzasadnieniu, wybór ten zapadł za sprawą poziomu rozpatrywania odszkodowań, stanu floty czy poziomu bezpieczeństwa. W Afryce oraz na Bliskim Wschodzie wygrała linia Aur Arabia, w Azji Air Asia oraz VietJet Air, a w Ameryce Północnego JetBlues.

Nowa Zelandia na podium

Nieco inaczej wyglądało podium tradycyjnych linii. W zestawieniu znalazło się 20 linii z całego świata, nie ma wśród nich jednak niestety polskiego LOT-u. Niekwestionowanym zwycięzcą została jednak firma z Nowej Zelandii: Air New Zeland. Zaraz za nią znalazła się Singapore Airlines, która zwyciężyła w ubiegłym roku.

Linia, która wygrała, doceniona została m.in. za wysoką wydajność czy poziom bezpieczeństwa, ale również ogromne zaangażowanie w działania związane z ochroną środowiska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bilety na komunikację miejską za darmo? To nie sen, wielkie zmiany w europejskim kraju
  2. Tam lepiej nie jechać. Wiadomo, które kraje są najniebezpieczniejsze w 2020 roku
  3. Jak zachować dietę podczas wyjazdu na narty? Tak, jest to możliwe
  4. Bajeczna miejsca na spędzenie ferii zimowych. Tam uciekniesz od zimy
  5. Dom za 1 dolara we Włoszech? To możliwe, masz szansę zamieszkać w raju
  6. Pilnuj swojego portfela. Wiadomo już, w których miastach kieszonkowcy nigdy nie śpią

Następny artykuł