Wizz Air podniósł cenęFot. pixabay.com/ skyradar

WizzAir podniósł po cichu cenę jednej usługi. Klienci wykupują ją teraz masowo

WizzAir dobrze wie, jak zarobić w trudnych dla branży lotniczej czasach. Gdy sprzedaż biletów nie idzie najlepiej, konieczne było znalezienie czegoś, za co klienci chętnie zapłacą. Usługi dodatkowe zawsze przynosiły temu przewoźnikowi ogromny zysk, który w ostatnim roku stanowił blisko 50 procent przychodu.

WizzAir dosyć długo pozostawał aktywny po wybuchu epidemii koronawirusa w Europie. W końcu wszystkie samoloty zostały uziemione, a landrynkom pozostały już tylko loty transportujące środki medyczne z Chin oraz pomoc obywatelom, którzy utknęli za granicą. W najbliższym czasie węgierski przewoźnik wyśle swoje maszyny do Stanów Zjednoczonych, by zabrały turystów, którzy nie mają innej mozliwości na powrót do domu.

Z ostatniej chwili: Lekarz, który miał bliski kontakt z prezydentem Rosji ma koronawirusaZ ostatniej chwili: Lekarz, który miał bliski kontakt z prezydentem Rosji ma koronawirusaCzytaj dalej

WizzAir i dodatkowe opłaty

Jedna z dodatkowych usług, jakie oferuje WizzAir, stała się niezwykle popularna, gdy podróżowanie zostało zakazane w większości państw na świecie. Mowa o Wizz Flex, usłudze pozwalającej na zmiany w rezerwacji lotu. Jeśli chcemy przełożyć lot na inny termin, godzinę czy nawet zmienić całkowicie trasę, mamy taką możliwość. Po wykupieniu usługi nie zapłacimy za zmiany rezerwacji. Do tej pory wystarczyło 10 euro, jednak najwyraźniej przewoźnik zauważył, że może dużo zyskać na niewielkiej podwyżce.

Jak podaje portal Fly4free, w marcu liczba zakupionych Wizz Flex wzrosła o 400 procent względem ubiegłego roku. Jest to skutek braku pewności odnośnie sytuacji w Europie. Epidemia na razie opanowała kontynent i trudno wskazać konkretną datę, kiedy będzie można wznowić połączenia lotnicze i podróżować. Możliwość dokonania zmian w rezerwacjach jest więc bardzo przydatna, a WizzAir postanowił podnieść jej cenę o 2 euro (teraz kosztuje 12 euro).

Dzisiaj grzeje: 1. Wprowadzono nowe ograniczenia w Polsce. Mateusz Morawiecki potwierdził wielkie obostrzenia
2. Dzisiaj ostatni dzień pracy dla kilkudziesięciu tysięcy Polaków. Pracodawcy już nie czekają

W ostatnich miesiącach zapłaciliśmy więcej za bagaż podręczny, pierwszeństwo wejścia na pokład oraz członkostwo w Wizz Discount Club. Chociaż same bilety są tanie, to dodatkowych opłat jest tak wiele, że cena przelotu znacznie wzrasta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalnie: Właśnie wprowadzono nowe, poważne obostrzenia dla Polaków
  2. Epidemia koronawirusa zmusiła Brytyjczyków do budowy gigantycznego szpitala
  3. Arcyważny apel papieża Franciszka. Dotyczy każdego kraju na świecie
  4. Tragiczna granica przekroczona przez Włochy. Liczba zmarłych jest przytłaczająca
  5. 56 tys. mandatów w 3 dni. Porażające ignorowanie kwarantanny w europejskim kraju
  6. Polski klub apeluje o wznowienie rozgrywek. Zespół Ekstraklasy znalazł się w opłakanej sytuacji

Źródło: Fly4free

Następny artykuł