WizzAir wznawia lotyPixabay skyradar

Zaskakująca decyzja WizzAir. Nikt się nie spodziewał tak odważnego kroku

WizzAir przekazał zaskakującą wiadomość. Niewielu Polaków się tego spodziewało. Linie lotnicze podjęły decyzję o wznowieniu rejsów do Wielkiej Brytanii. Jak i czy w ogóle to możliwe? Okazuje się, że tak. Za pośrednictwem mediów społecznościowych przewoźnik opublikował już komunikat skierowany do podróżnych.

WizzAir przekazał podróżnym zadziwiającą informację. Okazało się, że dzisiaj tj. 28 czerwca br. przewoźnik wznawia loty do Wielkiej Brytanii. Wiadomość tym bardziej zaskoczyła podróżnych, ponieważ do 30 czerwca obowiązuje zakaz lądowań samolotów pasażerskich przylatujących do Polski z Wysp. Jak to możliwe, że linie lotnicze wznawiają rejsy dwa dni wcześniej? Wszystko dzięki najnowszemu komunikatowi, który został wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Dzięki nowemu dokumentowi WizzAir może już dzisiaj wznowić loty do Wielkiej Brytanii. Jest to możliwe dzięki komunikatowi NOTAM, który niedawno opublikował Urząd Lotnictwa Cywilnego. W ogłoszeniu znalazły się warunki, jakie muszą zostać spełnione przez przewoźnika, który chce uruchomić połączenie między Polską a Wielką Brytanią. Należy pamiętać, że chociaż Polska otworzyła już granice i wznowiła loty międzynarodowe z krajami członkowskimi Unii Europejskiej, komunikacja między Wyspami była ograniczona.

WizzAir: powrót lotów do Wielkiej Brytanii

Wiele wskazuje na to, że WizzAir planuje wznowić loty do Wielkiej Brytanii. Rejsy mają odbywać się do Londynu Luton z lotnisk w Katowicach, Gdańsku oraz Warszawy. Loty te będą mogły się odbywać po spełnieniu odpowiednich warunków. Jeden z nich mówi m.in. o tym, że na pokładzie rejsów do Polski znajdują się wyłącznie polscy obywatele z pewnymi wyjątkami. Zgodnia z NOTAM przylecieć do Polski z Wielkiej Brytanii prawo mają również małżonkowie, dzieci obywateli Polski, osoby posiadające kartę pobytu w Polsce, osoby posiadające kartę Polaka, obcokrajowcy pracujący na terenie Polski.

- Zapytacie Państwo jak to możliwe? Przecież do 30 czerwca br. obowiązuje zakaz lądowań samolotów pasażerskich przylatujących do Polski m.in. z Wielkiej Brytanii. To oczywiście prawda ale aktualny NOTAM, wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, w którym sprecyzowany kto i skąd może przylatywać do Polski daje możliwość wykonywania lotów z/do Wielkiej Brytanii, jednak pod warunkiem, że na rejsach przylotowych do Polski będą tylko polscy obywatele (plus kilka dodatkowych wyjątków) - brzmi treść komunikatu Katowice Airport.

Decyzja ogłoszona przez WizzAir wywołała zdziwienie wśród wielu podróżnych, którzy nie czytali jeszcze komunikatu NOTAM, który wydał Urząd Lotnictwa Cywilnego. Teraz wiadomo już, że wznowienie lotów jest możliwe i przewoźnik zaplanował reaktywować połączenie z Londynem już dzisiaj. Należy jednak pamiętać, że po przylocie do Wielkiej Brytanii każdego czeka obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna, której dotąd jeszcze rząd nie zniósł. W jednym z artykułów pisaliśmy również o przełomowej decyzji podjętej przez naszych sąsiadów.

KOMUNIKAT NOTAM

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł