Wizzair pasażer miał koronawirusaFot. Pixabay.com/jarektw

Chory na koronawirusa na pokładzie WizzAira. Media: jest potwierdzenie linii

WizzAir, jak podają media, potwierdził, że na pokładzie jego maszyny podróżowała osoba zarażona koronawirusem. Mężczyzna leciał samolotem dwukrotnie, sprawdzono, że był chory.

WizzAir to jedna z najpopularniejszych, budżetowych linii lotniczych w Europie. Niskie ceny biletów oraz rozbudowana siatka połączeń sprawia, że na podróż z tym przewoźnikiem decydują się setki turystów każdego dnia. Niestety teraz media podały, że firma potwierdziła, iż na ich pokładzie leciał mężczyzna, u którego wykryto zakażenie koronawirusem.

Polak prowadził relację z włoskiej izolatki. Zwykła poczekalnia i robaki [FILM]Polak prowadził relację z włoskiej izolatki. Zwykła poczekalnia i robaki [FILM]Czytaj dalej

Pasażer z koronawirusem na pokładzie samolotu WizzAir

Kilka dni temu okazało się, że 71-letni mężczyzna, będący obywatelem Włoch, jest zakażony koronawirusem. Serwis Fly4Free pisze, że WizzAir potwierdził, iż w ostatnim czasie dwukrotnie pokonywał na pokładzie samolotów tej linii trasę Włochy-Rumunia. Jak informuje serwis Transylvania Online, miał on odwiedzać w Rumunii swoją żonę oraz bywać na spotkaniach biznesowych.

18 lutego zarażony mężczyzna podróżował na trasie z Bolonii do miasta Krajowa lotem nr W6 3762. Cztery dni później wsiadł do samolotu powrotnego, był to lot nr W6 3671. Zgodnie z ustaleniami serwisu Flightradar, obie trasy miały zostać pokonane Airbusem A320.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: oświadczenie polskiego Ministra Zdrowia ws. koronawirusa
2. Małżeństwo może zyskać nawet 106 tysięcy. Wystarczy tylko w sprytny sposób wypełnić deklarację

Portal Fly4Free zacytowało oświadczenie firmy, w którym podali, że mężczyzna przeszedł szczegółowe badania, które potwierdziły u niego obecność koronawirusa. Został poddany kwarantannie. Jak podają media, WizzAir zapewnia pasażerów, że pokład w trybie pilnym wycofano tymczasowo z operacji lotniczych, a cały pokład został zdezynfekowany.

- Mamy odpowiednie procedury czyszczenia samolotu w przypadku podejrzenia wystąpienia jakiejkolwiek choroby zakaźnej na pokładzie. Ponadto, zespoły obsługi technicznej Wizz Air oraz personel naziemny znają jasne wytyczne oraz procedury w zakresie obsługi potencjalnych przypadków, zalecone przez producenta naszych samolotów oraz odpowiednie organy ds. zdrowia - cytuje oświadczenie przewoźnika portal Fly4Free.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedługo po śmierci Antek Królikowski pokazał zdjęcie ojca. Ciężko opanować łzy
  2. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość
  3. Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"
  4. LOT ma błyskawiczną ofertę dla turystów. Niewiele czasu, by kupić najtańsze bilety
  5. Nowe biuro podróży na polskim rynku. Turyści mają ogromny powód do radości, kusząca oferta
  6. Nie żyje legenda wśród polskich trenerów. Przegrał ze straszną chorobą, smutne informacje

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł