Wizz Air wraca do lataniaFot. unsplash.com/@markuswinkler

WizzAir wraca do latania. Pierwsze terminy lada moment

WizzAir, tak jak i inni przewoźnicy musiał uziemić niemal całą flotę w czasie pandemii koronawirusa. Pojedyncze loty repatriacyjne i przewozy towarów nie zapewnią mu dochodu, dlatego już w najbliższych dniach powróci do lotów pasażerskich.

WizzAir już od dłuższego czasu lata tylko na kilku trasach z Budapesztu, a także z Rumunii i Bułgarii. Dokonywał także lotów typu cargo, zabierając na pokład pudła ze sprzętem medycznym i środkami ochrony osobistej. To nie wystarcza, by utrzymać maszyny i całą załogę, dlatego z niecierpliwością czeka na możliwość realizowania regularnych rejsów pasażerskich.

Drugi etap znoszenia obostrzeń już wkrótce. Rzecznik rządu podał bliskie terminyDrugi etap znoszenia obostrzeń już wkrótce. Rzecznik rządu podał bliskie terminyCzytaj dalej

WizzAir wraca do gry

– W tej chwili z naszej floty lata 4-5 samolotów dziennie, w zależności od tego, jak dobry mamy dzień – powiedział z uśmiechem Jozsef Varadi, podczas środowej wideokonferencji z dziennikarzami.

Varadi zdradził, że już na początku maja zostaną uruchomione pierwsze bazy operacyjne, z którymi współpraca została zawieszona. Ok 10 procent floty ma powrócić na stałe trasy, czyli ok 11-13 samolotów. Na początku z pewnością zwiększy się liczba połączeń z Budapesztu i możliwe, że jedno z nich dotyczy Warszawy. W systemie rezerwacyjnym pojawiła się trasa do Polski, która miałaby być regularnie pokonywana 4 razy w tygodniu już od 1 maja. Od czerwca landrynka miałaby gościć na Okęciu 6 razy w tygodniu.

Wiele zależy od polityki państw i znoszenia ograniczeń. W Polsce do 26 kwietnia obowiązuje zakaz wykonywania lotów, a do 3 maja będą zamknięte granice. Rząd może zadecydować o przedłużeniu blokady, a wtedy loty będą musiały zostać anulowane.

– Dalszy rozwój będzie zależał od sytuacji w Europie. W tej chwili Europa to zoo i kompletny bałagan. Każdy kraj wprowadza własne regulacje i brakuje koordynacji, więc tempo, w jakim będziemy otwierali kolejne trasy, będzie zależał od tego, kiedy poszczególne kraje zniosą restrykcje – wyjaśnił Jozsef Varadi.

Dzisiaj grzeje: 1.WP: Wielkie zmiany w Polsce po majówce. Podano szczegóły dotyczące obostrzeń
2. Pierwszy weekend po złagodzeniu obostrzeń, co można robić, a co nie? Jak uniknąć mandatu?

Szybki rozwój siatki połączeń

Przewoźnik wyraził nadzieję, że jeszcze w czerwcu nawet 1/3 floty znów będzie woziła pasażerów. W drugiej połowie roku chciałby przywrócić liczbę połączeń sprzed pandemii. Przez cały czas wyszukiwane są nowe rynkowe okazje, takie jak zajęcie miejsca na lotnisku tych przewoźników, którzy zbankrutowali. Taka sytuacja miała miejsce w Wiedniu i na londyńskim Luton. Szef WizzAira przyznał, że Europa środkowa wciąż pozostaje najważniejszym rynkiem dla jego firmy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutek i żal ogarnął TVP, była niezwykłą osobą. Nie żyje
  2. Niepokojące ostrzeżenia lekarzy. Wirus może powodować udary u osób w średnim wieku
  3. Wenecja opustoszała, a woda w kanale zrobiła się przejrzysta. Dokonano w niej zadziwiającego odkrycia
  4. Gowin przedstawił swój plan. Zakłada wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, ale na krótko
  5. Niesamowita ścieżka w koronach drzew. Znajduje się w Polsce, w jednym z największych miast
  6. Żona reprezentanta Polski to prawdziwa torpeda. Jej zdjęcia onieśmielają wszystkich Polaków (ZDJĘCIA)

Źródło: Fly 4 free

Następny artykuł