WizzAir nie poleciFot. Wikipedia.org/Greta1976/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

WizzAir podjął radykalną decyzję wobec Polski. Ogromne rozczarowanie

WizzAir ogłosił zmiany w siatce połączeń. Polskie lotniska utracą wiele tras, które do tej pory cieszyły się dużą popularnością. Przewoźnik boi się strat związanych z małym obłożeniem w samolotach,

WizzAir zadecydował o zamknięciu wielu tras w jesienno-zimowym rozkładzie lotów. Z siatki połączeń zniknęło wiele połączeń z Krakowa, Warszawy czy Katowic. Przewoźnik uspokaja, że zmiany są tymczasowe, a znaczna część tras może wrócić z początkiem grudnia. Trudno jest pogodzić się z takimi cięciami, zwłaszcza, że w tym roku mieliśmy mało okazji do podróżowania.

Druzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbDruzgoczące doniesienia, konieczna ewakuacja wieży Eiffla. Na miejscu służby, ogromne zagrożenie dla tysięcy osóbCzytaj dalej

WizzAir ograniczył loty z kilku portów lotniczych

Najwięcej zawieszonych połączeń było wykonywanych z Katowic. Już od października zostaną zawieszone rejsy do Mediolanu, Larnaki, Aten oraz Katanii - dwa pierwsze kierunki mogą wrócić jeszcze w grudniu, a pozostałe dopiero w kwietniu 2021 roku. Redukcji ulegnie liczba lotów z Katowic do Liverpoolu, Doncaster Sheffield, Bristolu, Oslo, Kolonii, Reykjaviku, Londynu-Luton i Malmo. Opóźniono także start lotów na Ukrainę. Pierwszy samolot odleci do Lwowa 26 października, ale do Kijowa i Odessy dopiero w grudniu. Najpóźniej zyskamy możliwość dotarcia do Charkowa - od 29 marca 2021.

Lotnisko Kraków Balice będzie obsługiwało mniejszą liczbę połączeń z Billund, Eindhoven, Londynem i Mediolanem. Zawieszone do końca października będą loty do Trondheim, a loty do Rzymu, Barcelony czy Sztokholmu wrócą dopiero po 5 grudnia. Na połączenie z Reykjavikiem musimy poczekać do końca marca 2021 r. W Warszawie zostanie zredukowana liczba połączeń do Budapesztu, Wiednia, Sztokholmu, Edynburga, Katanii, Rzymu, Lizbony oraz na Maltę.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
2. Masz konto w PKO BP? Ważna, nowa funkcja, warto wiedzieć
3. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

Lotnisko w Gdańsku utraci rejsy do Mediolanu, które wrócą dopiero 5 grudnia. Podobnie jest w przypadku Tromso (ostatni lot odbędzie się 2 października, a kolejny dopiero 4 grudnia). Mniej lotów będzie wykonywanych do Katanii, a zapowiadane połączenia do Bodo czy Odessy wystartują później, niż do tej pory zakładano. Z Wrocławia na razie nie polecimy do Odessy, ponieważ połączenie zostanie uruchomione dopiero 5 grudnia. Ze stolicy Dolnego Śląska rzadziej będą latały samoloty do Larnaki, Londynu i Reykjaviku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowite nagranie trafiło do sieci. Pod balkonem kobiety zamieszkało stadko dzikich zwierząt
  2. Najniebezpieczniejsze miejsce na Ziemi? Promieniowanie nawet 1000-krotnie większe niż w Czarnobylu
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Dziecko przebrane za lwiątko stanęło przed szybą w ZOO. Rodzice sprawdzali, czy zwierzaki dadzą się nabrać

Źródło: Onet

Następny artykuł