Wizz Air zmienia pierwotne plany.Fot. Unsplash.com/ Markus Winkler

WizzAir ma fatalną wiadomość dla Polaków. Chodzi o wszystkie loty

WizzAir ma bardzo złe wiadomości dla miłośników podróży. Turyści będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

WizzAir nie poprawi humoru tysiącom polskich turystów. Węgierskie linie mają naprawdę złe wiadomości dla osób, które regularnie korzystały z usług przewoźnika. Niestety, niektórzy będą mieli niemały kłopot. Część proponowanych przez władze WizzAir rozwiązań zajmie sporo czasu.

Ostrzeżenia dla 10 województw, mieszkańcy muszą uważać. Wszystkie pierwszego stopniaOstrzeżenia dla 10 województw, mieszkańcy muszą uważać. Wszystkie pierwszego stopniaCzytaj dalej

WizzAir zmienia plany

Mimo że część krajów europejskich luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, gospodarka jeszcze poczeka na pełne rozwinięcie skrzydeł. Ekonomiści szacują, że straty, chociażby branży lotniczej trzeba będzie nadrabiać przez najbliższe lata. Aby kondycja linii wróciła do poziomu sprzed pandemii, przewoźnicy muszą ciężko pracować w perspektywie dwóch lub nawet trzech sezonów. Niektóre linie ponownie przywracają część swojej standardowej siatki połączeń, jednak WizzAir podchodzi do sprawy zachowawczo.

W piątek biuro prasowe niskobudżetowej linii WizzAir poinformowało, że zawieszenie regularnych kursów z Polski zostało przedłużone do 6 czerwca br. Jest to mocny cios dla osób, które nastawiały się na pierwotnie zapowiadany powrót linii z końcem maja. Na domiar złego, pojawia się też problem z biletami na anulowane loty.

WizzAir a sprawa biletów

Według komunikatów prasowych linii, WizzAir będzie kontaktował się z pasażerami, których loty zostały anulowane drogą mailową. Co ciekawe, przewoźnik przedstawia dwa warianty zwrotu kosztów za niezrealizowane loty. Pierwszą opcją jest zdecydowanie się na 120 proc. pierwotnej wartości biletu, która zostanie przelana na konto klienta WizzAir. Środki będzie można zrealizować przy okazji kolejnych rezerwacji. Niemały kłopot mają jednak osoby, które chciałyby odzyskać gotówkę.

Dzisiaj grzeje: 1. Poszli na nabożeństwo, ok. 40 osób zakażonych koronawirusem. Niewiarygodne wiadomości od naszych sąsiadów
2. Jest nowy raport, znamy już najmniej i najbardziej awaryjne auta na drogach. Możliwe, że sam masz jedno z nich

WizzAir dopuszcza taką możliwość, ale zaznacza, że jest to wariant bardzo czasochłonny. Przewoźnik będzie informował klienta drogą elektroniczną o kolejnych krokach, jakie należy wykonać, aby otrzymać środki na konto osobiste. Po przejściu całej procedury na konto klienta przyjdzie 100 proc. wartości biletu. Osoby, które kupowały bilety przez agencje, powinny bezzwłocznie skontaktować się z biurem pośrednika. WizzAir przeprasza za niedogodności związane z zakazem podróży i zapewnia, że "bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pasażerów oraz załogi jest priorytetem linii".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie szczęście w domu Małgorzaty Rozenek. Przepiękny widok mamy z dzieckiem
  2. Przywiązali psa do bramy schroniska i odjechali. Zachowanie urzędników zaskakuje i poraża
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Kochany przez miliony sportowiec zgotował piekło swojej żonie. Bił ją na oczach małego synka

Źródło: Onet

Następny artykuł