WizzAir blokuje siedzeniaFot. Pixabay.com/jarektw

Ogromne zmiany w WizzAir. Komfort i wygoda dla turystów

WizzAir zadba o swoich klientów, by czuli się bezpiecznie w czasie lotu. Zmiany na pokładach samolotów zwiększą komfort w podróży, choć przewoźnik może na tym dużo stracić. Inne linie lotnicze też będą musiały iść w jego ślady.

WizzAir szykuje sporą zmianę na pokładach swoich samolotów. W związku z pandemią koronawirusa i koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa zarówno pasażerów jak i załogi ograniczy ilość foteli. Obecnie w każdej maszynie znajdują się po 3 fotele z każdej strony korytarza. Przewoźnik zablokuje środkowe miejsca, by zwiększyć dystans pomiędzy ludźmi. W ten sposób z Airbusa A320, w którym jest 180 miejsc, zostanie 120, a w A321, który ma 230 miejsc, jedynie 160.

Wicepremier: po weekendzie zniesienie części obostrzeń. Będzie gdzie spacerowaćWicepremier: po weekendzie zniesienie części obostrzeń. Będzie gdzie spacerowaćCzytaj dalej

WizzAir szykuje kolejne zmiany

Prezes firmy Jozsef Varadi przyznał w rozmowie z Reutersem, że to nie jedyne zmiany w związku z pandemią. We wtorek ogłoszono cięcia wynagrodzeń i zwolnienie 1000 pracowników. Varadi określił ten dzień jako "najczarniejszy dzień w historii firmy". WizzAir długo wstrzymywał się z redukcją etatów, z czym inni przewoźnicy nie mieli problemu już w pierwszej fazie ograniczeń. Uszczuploną załogę czekają kolejne zmiany.

Ograniczenie liczby pasażerów na pokładzie i rozmieszczenie ich w większych odległościach może nie być wystarczające, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Prezes zapowiedział, że nie będą ograniczać środków bezpieczeństwa, zwłaszcza w pierwszym okresie po wznowieniu lotów rejsowych. Jedną z możliwości jest obowiązek włożenia odzieży ochronnej, maseczki i rękawiczek. Dzięki temu wszyscy na pokładzie zadbają zarówno o siebie, jak i innych.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodny widok na plaży. Były ich setki tysięcy, wezwano służby
2. W Warszawie na własną rękę zrobisz test na wirusa. Znamy już adres i cenę

Zmniejszenie o 1/3 pojemności samolotów ogranicza zyski w każdej linii lotniczej, a w low-costach może to być ogromna różnica, decydująca o opłacalności takiego lotu. W związku z tym możliwe będą zmiany cen biletów, by zrekompensować straty spowodowane lataniem z pustymi miejscami, jednak jest to jedynie jeden z możliwych, niepotwierdzonych scenariuszy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spełniło się największe marzenie Dody i jej męża. Właśnie przekazali radosną nowinę, gratulujemy
  2. Sanepid opublikował miejsca w których Polacy zarażają się wirusem. Wizyty w niektórych nie możesz uniknąć
  3. Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Niewiarygodne słowa o wychodzeniu z domów
  4. Europejski samolot pasażerski ostrzelany na lotnisku. Kadłub został przebity
  5. 15-latek zakażony koronawirusem nie żyje. Żył w izolacji ze rdzennymi mieszkańcami, nawet to nie pomogło
  6. Piotr Żyła ogłosił, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna data

Źródło: Fly 4 free

Następny artykuł