WizzAir teraz rozgromiłFot. Pixabay.com/ skyradar

WizzAir rozgromił Ryanaira. Jest zakaz

WizzAir ostatecznie wygrał z Ryanairem. Starcie dwóch konkurencyjnych firm zostało rozstrzygnięte. Zapadła już decyzja o zakazie. Czy to koniec popularnej marki? Węgierskie linie lotnicze wreszcie postawiły na swoim. Irlandzki przewoźnik zapowiedział, że będzie jeszcze walczył o swoje prawa. O co poszło?

WizzAir ma powody do radości. Chociaż węgierskie linie lotnicze już od dawna prześcigają się z Ryanairem w konkurencji, to tym razem między przewoźnikami doszło do prawdziwego konfliktu. Sprawa ostatecznie wylądowała w sądzie, który ogłosił decyzję na korzyść WizzAira, wydając zakaz używania marki. Irlandzka firma będzie jeszcze walczyła o swoje prawa.

Jest decyzja rządu. Już za kilka dni zaczną obowiązywać nowe zasady. Podróżni będą zaskoczeniJest decyzja rządu. Już za kilka dni zaczną obowiązywać nowe zasady. Podróżni będą zaskoczeniCzytaj dalej

WizzAir doprowadził do rozprawy sądowej z powodu marki używanej przez Rayanaira. Konflikt doczekał się rozwiązania prawnego i węgierski sąd drugiej instancji zakazał Ryanairowi używania marki Buzz na Węgrzech. Decyzję uargumentowano zbyt dużym podobieństwem od marki WizzAir, przez co łatwo o pomyłkę.

WizzAir wygrał z Ryanairem w sądzie

WizzAir szybko zareagował na pojawienie się marki Buzz, pod którą obsługiwane są loty nowo powołanej polskiej służby zależnej Ryanair Sun. Ryanair przekazał jej obsługę bazy w Budapeszcie jesienią 2019 roku. Mocne podobieństwo fonetyczne do Wizz zwróciło uwagę węgierskich linii lotniczych, które postanowiły podjąć zaciętą walkę.

WizzAir zaangażował się w konflikt, zwłaszcza że dotyczył stolicy kraju, z którego pochodzą linie lotnicze. Kilka tygodni temu przewoźnik postanowił złożyć wniosek o zastosowanie przez sąd tymczasowych środków, ponieważ zdaniem przedstawicieli podobieństwo do marki Buzz jest zbyt wysokie, co może prowadzić do pomyłek i zaszkodzić znakowi towarowemu Wizz. Chociaż węgierski sąd pierwszej instancji w Budapeszcie wydał wyrok na korzyść WizzAira, Ryanair złożył apelację.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy
2. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Zarobi kokosy, w rządzie nie mógł liczyć na nawet połowę

Po decyzji sądu drugiej instancji wyrok został utrzymany i WizzAir wygrał konflikt. Jednak to nie koniec batalii. Chociaż Ryanair tymczasowo nie może używać marki Buzz, węgierski przewoźnik złożył już pozew o trwały zakaz. Firma chce, aby marka Buzz nie mogła legalnie figurować na Węgrzech. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zmianach na lotnisku w Modlinie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, podatek od psa idzie w górę. Zmiany już wkrótce wejdą w życie, zostało mało czasu
  2. Odnaleziono wrak gigantycznego krążownika z okresu wojny. Wiemy jak wyglądał przed zatonięciem [wideo]
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: pasazer.com

Następny artykuł