WizzAir dopuścił się skandalicznego czynu.fot. wikipedia/Markus Winkler (markuswinkler.de)

WizzAir dopuścił się skandalicznego czynu. Pasażerowie oburzeni. Ręce opadają

WizzAir dopuścił się skandalicznego błędu przed lotem relacji Londyn-Ateny. Grupa pasażerów nie została wpuszczona na pokład samolotu. Przyczyna była absurdalna i pogrążyła w oczach podróżnych personel WizzAira.

WizzAir to węgierskie linia lotnicza, która zdominowała podniebne podróże w całej Europie. Przystępność cen oraz szeroki wybór kierunków sprawia, że mimo epidemii, turyści z całego starego kontynentu korzystają z usług przewoźnika. Jak się jednak okazuje, nie zawsze podróż WizzAirem może być przyjemna. Przekonało się o tym wielu pasażerów, wobec który węgierki przewoźnik dopuścił się skandalicznego czynu.

Rząd zdecydował. Jest zakaz. Przepisy obowiązują od dziśRząd zdecydował. Jest zakaz. Przepisy obowiązują od dziśCzytaj dalej

Skandaliczna sytuacja przed lotem WizzAira

Pasażerowie lotu relacji Wielka Brytania-Grecja, chyba na długo zapamiętają sytuację, która zaszła jeszcze przed startem samolotu WizzAira. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, aby spędzić urlop w Grecji, należy mieć ze sobą wypełniony formularz PLF (Passenger Locator Form), który daje pasażerom przepustkę do słonecznego raju. Niestety przy sprawdzaniu dokumentów, osoba z personelu WizzAira zwróciła uwagę na błędy, który pojawiły się w formularzach u prawie 30 osób. Błędy sprawiały, że nie było można wygenerować kodu QR, który dawał przepustkę do przekroczenia granicy. W taki sposób 28 osób nie weszło na pokład WizzAira i nie wyruszyło w podróż do Grecji. Sytuacja byłaby całkiem normalna, gdyby nie fakt, że formularze były wypełnione poprawnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Kopali w ziemi, nagle trafili na skarb. Jest największy w historii kraju
2. Niemcy w wielkim pościgu za uciekającym Polakiem. Sceny jak z filmu, wszyscy zdębieli

Obsługa WizzAir popełniła błąd

Błędy, które zauważył personel WizzAira, dotyczyły rubryki z drugim imieniem. 28 pasażerów pozostawiło tę rubrykę wolną. Jak się okazało, pole to było opcjonalne i można było je pozostawić puste. Pasażerowie tłumaczyli, że formularz został poprawnie wypełniony, lecz niestety personel był nieugięty. Ostatecznie 28 podróżnych nie poleciało do Aten. Pasażerowie nie kryli oburzenia i postanowili nagłośnić sprawę w mediach. Ostatecznie władze WizzAira, po zbadaniu sprawy, przyznały się do popełnionego błędu i wystosowały do klientów przeprosiny oraz wypłacili im odszkodowanie. Zgodnie z unijnymi przepisami dotyczącymi praw pasażerów odszkodowanie wyniosło 400 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa dziewczyna Piotra Żyły pokazała swoje obłędne ciało. Justyna pęknie z zazdrości? (FOTO)
  2. Ksiądz ujawnił szczegóły pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Nigdy wcześniej nie widział niczego podobnego
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Poranki, które zna każdy właściciel psa. Michał Szpak pokazał, jak wita go ukochany czworonóg

Źródło: RadioZet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł