wizzair podróże polskafot. pixabay.com/urbas97

Nie będzie nowych lotów WizzAir z Polski. Szef linii: to przez polski rząd

Wizzair to jeden z najpopularniejszych przewoźników w Polsce ze względu na swoje niskie ceny i bogatą ofertę. Niestety nowych kierunków możemy się szybko nie doczekać.

Węgierski Wizzair jest jedną z najczęściej wybieranych linii lotniczych w Polsce. Pasażerów kuszą niskie ceny oraz bogata oferta kierunków. Niestety, jak donosi prezes firmy, mimo wielkich chęci rozszerzenia oferty tanich lotów, linia napotyka na przeszkodę w postaci polskiego rządu.

Tragedia, 27 osób nie żyje, 43 zaginione, nie mieli szans. Porażające wiadomości ze świataTragedia, 27 osób nie żyje, 43 zaginione, nie mieli szans. Porażające wiadomości ze świataCzytaj dalej

Wizzair nie rozszerzy oferty lotów - powodem blokada rządu

Po ogłoszeniu darmowych e-wiz do Petersburga, linia Wizzair wprowadziła do swojej oferty loty do tego miasta z Wilna, Bukaresztu, Sofii i Bratysławy, omijając jednak Polskę. Jozsef Varadi, prezes firmy, zapytany o taki stan rzeczy odpowiedział, że mimo wielkich chęci, spotyka się z oporem polskiego rządu.

– Prawda jest taka, że bardzo chcielibyśmy latać z Polski do Petersburga, ale na razie to niemożliwe. Potrzebujemy wsparcia polskiego rządu, który powinien wskazać nas jako przewoźnika desygnowanego na tej trasie. Wysłaliśmy wniosek w tej sprawie i czekamy, ale nie spodziewam się pozytywnej odpowiedzi – mówi Varadi.

Okazuje się, że jedyną linią oferującą loty do tego miasta są PLL LOT. Varadi stwierdził, że sytuacja Polski wymaga większej konkurencji na rynku lotniczym, podczas gdy rząd faworyzuje jednego przewoźnika.

Podobnie sytuacja wygląda z lotami do Armenii - węgierska linia poleci do Erywania z Wiednia i Wilna. Istniałaby również możliwość uruchomienia lotów z Warszawy do Baku, stolicy Azerbejdżanu, jednak ta procedura jest na tyle skomplikowana, że nie wiadomo czy i kiedy ta trasa miałaby zostać uruchomiona.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilot wyjawił sekret latania jako pasażer. Zawsze liczy jedną rzecz, turyści ją całkowicie ignorują
2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko

Szef Wizzaira skrytykował również przejęcie niemieckiego Condora przez PGL:

– Nie chcę wydawać sądu na temat tej transakcji. Uważam tylko, że LOT to nie jest płynna finansowo linia, bo jest wspierana przez rząd. Teraz przejęła Condora, czyli linię, która potrzebowała wsparcia niemieckich podatników. Z takiego połączenia nie może wyjść nic dobrego – twierdzi Varadi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal po pogrzebie Królikowskiego. Gigantyczna burza w sieci
  2. Zjedzenie hitowego produktu może być niebezpieczne dla zdrowia. Lepiej wyrzucić go do śmieci
  3. Europejski gigant odwołuje ponad 7000 lotów. Wiele z nich miało być z Polski
  4. Tragiczne znalezisko księdza we włoskiej parafii. Leżała przy parafii, pochodziła z Polski
  5. Karol Strasburger niedawno wrócił z objętych epidemią Włoch. Ma ważny apel do wszystkich Polaków
  6. Kibice nie mogą uwierzyć. Znana sportsmenka obraziła Polaków. Wszystko nagrała kamera (WIDEO)

Źródło: fly4free.pl

Następny artykuł