WizzAir zmienia zasadyFot. unsplash.com/@markuswinkler

WizzAir zmienia zasady podczas lotu. Pasażerowie nie będą zadowoleni

WizzAir próbował wprowadzić nowe warunki po cichu. Zmiany jednak nie przeszły bez echa. Wielu podróżnych może nie być zadowolonych z decyzji podjętej przez przewoźnika. Mogą uderzyć w tysiące osób. Linie lotnicze wytłumaczyły się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Za podróż trzeba będzie niemało zapłacić.

WizzAir niedawno wprowadził znaczące zmiany, chciaż przewoźnik próbował przeorganizować zasady po cichu. Jednak informacje, które możemy znaleźć na stronie węgierskiej firmy, oraz komunikat opublikowany w mediach społecznościowych nie pozostawiają złudzeń - część podróżnych będzie musiało zapłacić niemałą kwotę za podróż. Wyższa opłata dotknie konkretną grupę pasażerów.

Nie miał szans, zginął na miejscu. Tragiczna wiadomość wstrząsnęła PolskąNie miał szans, zginął na miejscu. Tragiczna wiadomość wstrząsnęła PolskąCzytaj dalej

Podróż z WizzAir może wiązać się z dodatkowymi opłatami dla osób, które wybiorą się na lot z dziećmi. Jeszcze do niedawna rodziców podróżujących z dziećmi obowiązywały widełki płacowe od 35 do 120 złotych. Obecnie zrezygnowano z takiej formy i każdy będzie musiał dopłacić stałą kwotę o wysokości 135 złotych. Mowa o tzw. opłacie za niemowlę czyli dziecko do 2. roku życia.

WizzAir: wysoka opłata za niemowlę

Rodzice mogą nie być zadowoleni w związku z decyzją WizzAir. Wcześniej opłata za podróż z dzieckiem do 2. roku życia zależała od ceny biletu osoby dorosłej. Węgierski przewoźnik jednak zmienił warunki i obecnie jest określona stałą kwotą 130 złotych. To oznacza, że lot w dwie strony z niemowlakiem to dodatkowo wydane 268 złotych, co jest niemałą kwotą.

WizzAir udostępnił informację o nowych warunkach w tabelce opłat oraz specjalnej zakładce, która dotyczy podróżowania z dziećmi. Niestety zmiany węgierskiego przewoźnika wydają się mieć wady. W przypadku, w którym rodzic płaci za swój przelot 39 złotych i tak musi zapłacić za niemowlę dodatkowe 135 złotych. Dzieci do 2. roku życia podróżują samolotami na kolanach opiekuna. Opłata zostanie automatycznie dodana do podsumowania płatności podczas zakupu biletów.

- Niemowlęta w wieku od 14 dni do 2 lat mogą podróżować na kolanach osoby towarzyszącej, za opłatą w wysokości 136 zł za lot w jedną stronę - czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku linii lotniczych.

Dzisiaj grzeje: 1.Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"
2. "Dzień dobry TVN" nagle wprowadziło wielkie zmiany. Wiemy, co wydarzyło się za kulisami

Zgodnie z wcześniejszymi warunkami, jakie wprowadził WizzAir, bilet dla dziecka powyżej 2 roku życia kosztuje tyle samo, co dla osoby dorosłej. Portal Flyy4Free skontaktował się w tej sprawie z biurem prasowym węgierskiego przewoźnika, ale nie otrzymał odpowiedzi do tej pory. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o otwarciu granicy dla Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mały kotek bawił się na schodach. Wtem zjawił się owczarek niemiecki i chwycił go w zęby
  2. Smażone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń
  3. Nagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za sceny
  4. Skrzynecka wrzuciła zdjęcie z wakacji. Kim jest tajemnicza osoba obok gwiazdy? Kto był z nimi?
  5. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł