wizzair samolotpixabay.com/jarektw

Wizzair i LOT zagrożone? Pojawiła się poważna konkurencja na popularnej trasie

Wizzair i LOT oferują klientom połączenia z Warszawy do Sztokholmu.  Obie linie już niedługo nie będą jednak jedynymi. Od 1 maja 2020 roku na tej trasie latać będzie także inny przewoźnik.

Wizzair i LOT przez długi okres byli monopolistami jeśli chodzi o lotnicze połączenia pomiędzy Warszawą a Sztokholmem. Nasz narodowy przewoźnik lata ze stolicy Polski trzy razy dziennie, natomiast budżetowa linia Wizzair wykonuje rejsy na lotnisko Skavsta, położone około 100 kilometrów na południe od Sztokholmu. Teraz obie linie mogą czuć się zagrożone.

Skandaliczne sceny w znanym, polskim aquaparku. Rodzina została zastraszonaSkandaliczne sceny w znanym, polskim aquaparku. Rodzina została zastraszonaCzytaj dalej

Obie zyskały silnego konkurenta, przez którego mogą być bardzo poważnie zagrożone. To skandynawski przewoźnik SAS, który od 1 maja ma latać pomiędzy stolicą Polski i Szwecji pięć razy w tygodniu. Jak podano w informacji prasowej SAS będzie latać z Warszawy do Sztokholmu dwa razy dziennie, od poniedziałku do piątku i można przypuszczać, że zabiorą część klientów Wizzaira i LOT-u. Skandynawowie uruchomią bezpośrednie połączenie z Warszawy na główne lotnisko kraju - Sztokholm-Arlanda. Połączenie jest już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

- Rośnie zainteresowanie Polską, a Warszawa staje się coraz bardziej atrakcyjna. Podobnie obserwujemy zwiększony popyt ze strony polskich podróżnych, którzy odwiedzają region Sztokholmu w celach biznesowych lub turystycznych. Jesteśmy zachwyceni możliwością dodania nowej trasy z atrakcyjnym rozkładem dla pasażerów transferowych między Warszawą i lotniskiem Arlanda. Cieszymy się, że możemy zwiększyć naszą ofertę połączeń między tymi regionami - powiedział Karl Sandlund, wiceprezes SAS ds. handlowych.

Z informacji przekazanej przez portal "Pasazer.com" wynika, że loty na trasie Warszawa-Sztokholm mają być obsługiwane dwa razy dziennie przez pięć dni w tygodniu. Poniżej znajduje się prawdopodobny rozkład lotów.

  • Warszawa - Sztokholm-Arlanda: 09.50-11.35
  • Warszawa - Sztokholm-Arlanda: 18.30-20.15
  • Sztokholm-Arlanda - Warszawa: 07.30-09.10
  • Sztokholm-Arlanda - Warszawa: 16.10-17.50

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rafał Brzozowski z partnerką na Telekamerach. Założyła prześwitującą suknię i pokazała całe piersi
  2. Domowa maseczka, którą każdy może przygotować. Wygładza zmarszczki i działa jak naturalny lifting
  3. Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa
  4. Stan kryzysowy w dwóch krajach. Poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. Chciała zabłysnąć na stoku. Nagle stała się pośmiewiskiem, internauci nie mają litości

źródło: radiozet.pl

Następny artykuł