WizzAir odwołuje kolejne lotyFot. Pixabay.com/kavekostolo

WizzAir odwołuje kolejne loty z Polski. Wielu pasażerów dostanie pieniądze

WizzAir podjął decyzję o anulowaniu kolejnych lotów z Polski. Dotknie to wielu turystów, a przewoźnik już zapowiedział wypłaty pieniędzy w ramach odszkodowań.

WizzAir zapowiedział reagowanie na bieżąco na kolejne doniesienia o koronawirusie oraz zagrożenia zakażeniem w różnych krajach na świecie. Szybko rozprzestrzeniająca się choroba trzęsienie rynkiem turystyki, podróżnicy niechętnie wyjeżdżają do krajów, w których pojawiły się przypadki zarażenia, a wiele rezerwacji zostaje anulowanych. W odpowiedzi na taką sytuację, WizzAir postanowił odwołać kolejne loty z Polski. Chodzi o część rejsów do Izraela.

Jest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystówJest oświadczenie Suntago Park of Poland. Odpowiedzieli na liczne skargi turystówCzytaj dalej

WizzAir odwołuje część lotów z Polski do Izraela

W sobotę rzecznik przekazał komunikat do PAP, że część lotów do Izraela zostaje odwołana między 15 marca a 2 kwietnia. W tym czasie zmieni się harmonogram kursów tego przewoźnika, a dotyczyć to będzie wylotów z Krakowa oraz Warszawy do Tel-Awiwu. Wszyscy pasażerowie, którzy mają wykupione bilety na anulowane trasy, mogą liczyć na otrzymanie zwrotu pieniędzy wraz z 20% odszkodowaniem. Poinformowani mają o tym zostać do 14 dni przed datą planowanej podróży.

- Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub w aplikacji mobilnej linii lotniczej, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air - czytamy w komunikacie.

Dzisiaj grzeje: 1. WizzAir odwołuje kolejne loty z Polski. Wielu pasażerów dostanie pieniądze
2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie

To kolejna decyzja przewoźnika, wymuszona rozprzestrzeniającym się koronawirusem oraz obawami pasażerów przez zakażeniem. W czwartek WizzAir ogłosił, że odwołuje również częściowo połączenia z Polski do Włoch. Dotyczy to rejsów między 11 marca a 2 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy masowo popełniają największy błąd podczas gotowania rosołu. Właśnie dlatego nie ma idealnego smaku
  2. Magda Gessler nie wytrzymała. W rozpaczy po śmierci Królikowskiego apeluje do Polaków o 1 rzecz
  3. 249 Polaków nie wpuszczono do samolotu. Banalny błąd, każdy powinien uważać na jeden szczegół
  4. Uczestnicy karnawału mogli zostać zarażeni. Kontaktu z 300 osobami poszukują zagraniczne władze
  5. Samolot z 200 osobami na pokładzie pilnie zawrócony. Piloci dostrzegli niebezpieczeństwo
  6. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji

Źródło: Onet

Następny artykuł