Wirus z kolejnymi ofiarami.Fot. pikist.com/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Rząd przekazał ważną wiadomość. Dotyczy wszystkich Polaków

Wirus w najnowszych raportach Ministerstwa Zdrowia miał objąć ponad 500 nosicieli oraz kolejne ofiary śmiertelne. Łączna liczba zachorowań zbliża się do 70 tys., a szacunki zgonów przekroczyły już pułap 2 tys.

Wirus SARSCoV-2 pojawił się u kolejnych 502 osób. Poniedziałkowy (31 sierpnia) raport resortu zdrowia obejmuje 6 przypadków śmiertelnych zachorowań na COVID-19, a równolegle - rząd publikuje projekt rozporządzenia o skróceniu kwarantanny.

Zginęła cała rodzina. Wielki wybuch na wschodzie Polski. Prawdziwy horrorZginęła cała rodzina. Wielki wybuch na wschodzie Polski. Prawdziwy horrorCzytaj dalej

Wirus z kolejnymi przypadkami

Jak podają dziennikarze Polsat News, dzisiaj Ministerstwo Zdrowia opublikowała nowy raport o zachorowaniach na koronawirusa. Według sprawozdań resortu wirus pojawił się u 502 osób, co daje łączną liczbę 67 372 przypadków od początku pandemii. Wliczając 6 zgonów, których bezpośrednią przyczyną był COVID-19, w Polsce 2039 pacjentów zmarło na koronawirusa.

Wirus SARSCoV-2 pojawił się w województwach: małopolskim (79), śląskim (77), mazowieckim (75), pomorskim (75), łódzkim (32), podkarpackim (32), wielkopolskim (30), kujawsko-pomorskim (20), lubelskim (18), świętokrzyskim (14), opolskim (11), dolnośląskim (10), zachodniopomorskim (10), podlaskim (9), lubuskim (8) oraz warmińsko-mazurskim (2).

Wirus seniorów i krótszej kwarantanny

Według ustaleń Polsat News, wirus był bezpośrednią przyczyną śmierci trzech kobiet i trzech mężczyzn w wieku od 72 do 92 lat. Na Twitterze resortu zdrowia pojawiła się informacja, że na covid zmarła 73-letnia pacjentka z Kędzierzyna-Koźla, 75-latek z Łańcuta, 92-latka z Lipia oraz 72-letni mężczyzna, 87-latek i 82-letnia kobieta z Gdańska. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Co ważne, w tym samym czasie ministerstwo opublikowało projekt rozporządzenia o skróceniu okresu samoizolacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
2. Właśnie przekazano pilny alert dla Polaków. Sytuacja jest zła, wojsko w gotowości
3. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę

- Okres obowiązkowej kwarantanny z powodu narażenia na zakażenie SARSCoV-2 u osób, u których nie wystąpiły objawy choroby COVID-19, albo styczności ze źródłem zakażenia, ulega zakończeniu po 10 dniach, licząc od dnia następującego po ostatnim dniu odpowiednio narażenia albo styczności - czytamy w projekcie rozporządzenia cytowanym przez Polsat News.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole
  2. Szkoda wam go? Kamil Durczok ujawnił, z czego się teraz utrzymuje
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Do sieci trafiło nagranie z lasu w Czarnobylu. Badacz uchwycił niezwykłą rzecz, zawiadomił służby

Źródło: Polsat News

Następny artykuł