wirus EuropaXiong Qi/Xinhua News/East News

Wirus z Chin jest już w Europie. Władze potwierdzają, wykryto zakażenia

Wirus z Chin dotarł do Europy. Informację tę potwierdziły już lokalne władze - u trzech osób odkryto zakażenie nowym koronawirusem. Przypuszcza się, że może to być dopiero początek.

Wirus, który po raz pierwszy zaobserwowano w Chinach, jest wyjątkowo niebezpieczny. Rozprzestrzenia się bardzo szybko nie tylko po całym kontynencie, ale i świecie. Odnotowano już przypadki zarówno w Azji, jak i Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Do tej pory potwierdzone nie były jedynie przypadki zachorowań w Europie, aż do tej chwili.

Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniachDoszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniachCzytaj dalej

Jak przekazują lokalne władze oraz media, na Starym Kontynencie również odkryto przypadki zakażenia nowym koronawirusem. Trzy osoby chore znaleziono we Francji, a informację tę potwierdziła oficjalnie tamtejsza minister Agnes Buzyn. Jak podaje Polsat News, polityk prawdopodobnie uznała, że takich przypadków może być jeszcze więcej.

Wirus z Chin jest już w Europie

Pierwszym pacjentem, u którego wykryto nowego koronawirusa, jest 48-letni mieszkaniec Bordeaux, które niedawno był w Wuhan w celach zawodowych. Do Europy wrócić miał w środę. Na temat drugiej osoby wiadomo niewiele - jasne jest tylko, że była w Chinach, a obecnie leczona jest w paryskim szpitalu, gdzie przebywa w izolacji. Trzecia osoba odkryta została zaledwie kilkanaście godzin temu.

Buzyn twierdzi, że wykrycie wirusa we Francji związane jest z tym, że tamtejszym lekarzom udało się stworzyć test, dzięki któremu można bardzo szybko rozpoznać tę chorobę. Jak podaje Polsat News, powołują się na słowa polityk, miała ona stwierdzić, że we Francji zostanie prawdopodobnie zdiagnozowanych więcej przypadków zarażeń.

Coraz więcej chorych i zarażonych

Sytuacja jest coraz poważniejsza. Jak wynika z danych przekazywanych przez chińskie władze, zmarło już 41 osób, a wirus coraz bardziej się rozprzestrzenia. Zainfekowanie do tej pory odkryto już u blisko 1300 osób, a wszystkie zgony miały miejsce w Wuhan, gdzie wszystko się rozpoczęło.

Miasto to z powodu choroby zostało odizolowane od świata - wstrzymano loty, nie funkcjonowała również komunikacja miejsca wyjeżdżająca poza granice ośrodka. Wszystko po to, by zapobiegać dalszemu rozwojowi wirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Nie jest jedyny, teraz ostrzega innych
  3. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem
  5. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć
  6. Okłamywał całą załogę w samolocie, że ma złamaną nogę. Internauci nie mieli dla niego litości
  7. Dziennikarz TVP zginął za granicą. Dramatyczny apel rodziny

Źródło: Polsat News

Następny artykuł