Wirus pojawił się w HiszpaniiPixabay.com/1662222

Nowy wirus w Europie? 11 potwierdzonych przypadków. Jest groźny

Wirus pojawił się w jednym z europejskich państw. Jest niebezpieczny, ponieważ nie ma na niego leku ani specjalistycznych leków. Nie jest to koronawirus. To choroba, która sprawiła, że w szpitalach jest już prawie 20 osób. U 11 pacjentów potwierdzono obecność wirusa.

Wirus z Chin naznaczył 2020 rok. Cały świat pogrążony jest w pandemii, która wiąże się z licznymi utrudnieniami. Z tym problemem zmaga się również Europa. Teraz w jednym z państw, który najbardziej był dotknięty przez Covid-19, pojawił się nowy wirus, który wywołuje poważną chorobę. O jaki kraj chodzi?

Kilka metrów od turystów na Krupówkach doszło do dramatu. Byli bezradni, trwało sekundęKilka metrów od turystów na Krupówkach doszło do dramatu. Byli bezradni, trwało sekundęCzytaj dalej

Kolejny wirus w Europie

Wirus pojawił się w Hiszpanii, w mieście Sewilla w prowincji Andaluzja. Mowa o Wirusie Zachodniego Nilu, który spowodować może dwie choroby. Jedna z nich to Gorączka Zachodniego Nilu. Ta choroba pojawia się w 20 procentach przypadków zakażenia Wirsuem Zachodniego Nilu.

Jest też inna, która pojawia się tylko w 1 procencie przypadków. Jest to zapalenie zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (meningoencefalitis). To właśnie ta choroba pojawiła się w Hiszpanii. Do szpitala trafiło już 19 osób, a pozytywny wynik badań na obecność meningoencefalitis otrzymało 11 pacjentów. W ciągu ostatnich 20 lat było jedynie 5 lub 6 przypadków zachorowań.

Czym jest Wirus Zachodniego Nilu?

Jest to wirus przenoszony przez komary, szczególnie te z gatunku Aedes japonicus. Nie ma szczepionki ani leków, dlatego też powinno uważać się na ukąszenia komarów. Choroby powodowane tym wirusem objawiają się podobnie jak grypa. Symptomy to gorączka, ból mięśni i stawów oraz osłabienie. W przypadku wystąpienia meningoencefalitis powinny pojawić się też bóle głowy, drgawki, wymioty i dezorientacja.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmieniają warunki wjazdu dla Polaków. Kolejny kraj podjął decyzję w środku wakacji
2. Zakażeń na weselach jest już tyle, że głos zabrało Ministerstwo Zdrowia. Wyjątkowy apel do Polaków

Wirus pojawia się głównie w krajach południowych Europy, w Afryce, Australii, Azji oraz Ameryce Południowej. W Polsce można czuć się bezpiecznie, jednak teoretycznie do zakażenia dojść może. Na ten moment nie ma informacji o potwierdzonych przypadkach w innych krajach w Europie niż Hiszpania. Inna choroba zaatakowała też w Azji. Można o tym przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska nie przestaje zaskakiwać. Tym razem pokazała tatuaż na swoim ciele przed tysiącami Polaków (FOTO)
  2. Niespodziewana awantura pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Poszło o tęczową flagę, na miejscu jest służba więzienna
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Tatry. Skandaliczne zachowanie turysty. Zabrał przerażonego psa na Orlą Perć (WIDEO)

źródło: El Periodico, Wikipedia

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł