wirus ważne ogłoszenie politykaARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ważne ogłoszenie zagranicznego premiera ws. wirusa. "Nasza walka o przetrwanie"

Wirus bardzo szybko rozprzestrzenia się po całej Europie. Kolejne kraje odnotowują przypadki zakażenia, a jeden z premierów postanowił wystosować bardzo poważne ogłoszenie.

Wirus, który obecnie rozprzestrzenia się po świecie, określany jest jako wyjątkowo groźny. Najbardziej niepokojące jest to, jak szybko pojawiają się kolejni zakażeni, dlatego kraje starają się robić wszystko, by ograniczyć kolejne zarażenia. Teraz głos zabrał premier Portugalii, Antonio Costa. Zgodnie z jego słowami, w całym kraju wprowadzono w piątek stan gotowości.

Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenieCały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenieCzytaj dalej

Portugalia wprowadza stan gotowości przez wirus

- Pandemia, która dotknęła Europę dopiero się u nas rozwija. Musimy zrobić wszystko, aby ją ograniczyć - cytuje premiera Interia.

Costa zapewnił również w telewizyjnym przemówieniu, że wprowadzenie stanu gotowości "to nasza walka o przetrwanie". Obecna sytuacja jest o stopień niższa niż wprowadzenie stanu wyjątkowego. W jego ramach aż do Wielkanocy zamknięte mają być dyskoteki, przedszkola, szkoły oraz żłobki.

Do tej pory w Portugalii potwierdzono 78 przypadków zakażenia koronawirusem. Rząd chce zrobić wszystko, aby powstrzymać dalsze zagrożenie. W ramach tego zdecydowanie ograniczono korzystanie z centrów handlowych oraz restauracji. Nie wolno również odwiedzać domów spokojnej starości.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat TPN dla turystów. Wszystko zamknięte, choroba z Chin szaleje
2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA

Na ląd nie mogą również schodzić turyści, którzy podróżują statkami pasażerskimi. W portach będzie jedynie możliwość zaopatrzenia wycieczkowców w leki, żywność czy wodę. Jak podaje Interia, rozważane jest zamknięcie granicy z Hiszpanią, a jak na razie wstrzymano działanie basenów, które położone były w okolicach granicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień
  2. Właśnie teraz kapusta pekińska jest na wagę złota. Powinno się ją jeść na potęgę
  3. Kolejne loty z Polski anulowane. Seria pilnych działań LOT
  4. Imprezy masowe w Polsce zabronione. Największe wydarzenie turystyczne w kraju odwołane
  5. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą
  6. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji

Źródło: interia

Następny artykuł