wioska szwajcaria światfot. flickr.com/Kecko/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Przepięknej wiosce grozi zagłada. Władze chcą ewakuacji na 10 lat, śmiertelne niebezpieczeństwo jest o krok

Wioska Mitholz może stać się opustoszała na dekadę. Mieszkańcom grozi ogromne niebezpieczeństwo.

Szwajcarska wioska Mitholz stanęła w obliczu prawdziwego zagrożenia. Rząd zapowiada, że konieczna może być ewakuacja mieszkańców na okres nawet 10 lat. Trwają konsultacje społeczne, które mogą zaważyć o losach miejscowości.

Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysuBilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysuCzytaj dalej

Wioska z wojenną historią

W pobliżu wioski znajduje się skład broni z czasów II wojny światowej, zagrażający życiu i bezpieczeństwu mieszkańców. W wydrążonym w górach magazynie znajduje się około 3500 ton amunicji, które grożą ogromną eksplozją. Aby zapewnić bezpieczeństwo miejscowej ludności, resort obrony poinformował, że najlepszym rozwiązaniem byłoby oczyszczenie składu. Aby do tego doszło, konieczna byłaby ewakuacja mieszkańców, co wiązałoby się z opuszczeniem domów nawet na dekadę.

Ministerstwo poinformowało, że chociaż samo oczyszczanie nie potrwa długo, konieczne będzie wcześniejsze przeprowadzenie szeregu prac przygotowawczych. Właśnie dlatego termin oczyszczania zapowiedziany jest na 2031 rok. Przygotowanie akcji polegałoby na wybudowaniu dróg dojazdowych, wydrążeniu alternatywnego tunelu kolejowego oraz przygotowaniu lokali zastępczych dla mieszkańców, którzy zamieszkają w nich na czas operacji. Minister obrony Viola Amherd zapowiedziała, że prace mogą potrwać nawet 10 lat.

Warto dodać, że w tym miejscu miała już miejsce jedna eksplozja amunicji w grudniu 1947 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Setki turystów popełniają jeden błąd, a później gorzko żałują. Można stracić ogromne pieniądze
2. Galeria zagra na nosie zakazowi handlu. Ma sposób na jego ominięcie

Ewakuacja jest obecnie na etapie konsultacji. Do 17 kwietnia mieszkańcy i lokalni przedsiębiorcy mają czas, żeby wnieść ewentualne uwagi. Jeżeli ewakuacja nie dojdzie do skutku, resort obrony poinformował, że zostaną podjęte inne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez lata więził ją w piwnicy, gwałcił i maltretował, a na piętrze wiódł normalne życie. Zdjęcia jej "więzienia" przyprawiają o ciarki
  2. Nasze mamy i babcie całe życie źle lepiły pierogi. Jest nowatorski, łatwiejszy i pyszniejszy sposób
  3. Najmroczniejszy zamek w Polsce, legenda przyprawia o ciarki. 13-latka miała w nim posunąć się do najgorszego
  4. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
  5. Szczyt zażenowania, na gorszego pasażera w samolocie nie można trafić. Prawdziwa męczarnia
  6. Z ostatniej chwili. Znamy rywali Polski w Lidze Narodów. Czekają nas ogromne emocje

źródło: wp.pl

Następny artykuł