więzienie masowa amnestiaFot. Pixabay.com/Ichigo121212

85 tys. więźniów w jednej chwili wyszło na wolność przez wirusa. Niewiarygodne wiadomości z zagranicy

Więzienia wypuściły z cel około 85 tys. więźniów. Wszystko przez szalejącą pandemię koronawirusa. Zadziwiające wiadomości z zagranicy.

Więzienia w Iranie opustoszały - we wtorek władze podjęły decyzję o uwolnieniu 85 tys. więźniów z zakładów karnych. Informacje przekazał rzecznik tamtejszego ministerstwa sprawiedliwości, Golamhosejn Esmaili. Jak zapewniał, takie działania miały bardzo ważny powód.

Apel pilota samolotu do wszystkich ludzi. Na początku nikt nie rozumiał, prawda jest niesamowita, każdy powinien przeczytaćApel pilota samolotu do wszystkich ludzi. Na początku nikt nie rozumiał, prawda jest niesamowita, każdy powinien przeczytaćCzytaj dalej

Więzienia w Iranie opustoszały

Jak podaje Polsat News, rzecznik miał sugerować, że około połowy uwolnionych było więźniami politycznymi. Podał również powód podjęcia tak poważnej decyzji przez irański rząd - ma to mieć związek z koronawirusem, który sparaliżował w ostatnich dniach prawie całą Europę. W Iranie również są tysiące zarażonych, doszło również do wielu zgonów.

- Podjęliśmy też działania, aby ograniczyć epidemię w więzieniach - mówił.

Cele zostały otwarte dokładnie tydzień po tym, jak sprawozdawca ONZ ds. praw człowieka apelował do władz w Teheranie o uwolnienie więźniów politycznych. Podczas kontroli ujawniono, że zakłady karne są tam przepełnione, przez co są siedliskami chorób, m.in. koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Świetne informacje o zakażonej, 74-letniej Polce. Dostała specjalną mieszankę leków
2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich

Nie przekazano oficjalnie, do kiedy potrwa czasowa amnestia. Nieznana jest data powrotu więźniów do zakładów zamkniętych. Na ten moment liczba zmarłych przez koronawirusa wynosi 853 osoby. Potwierdzonych przypadków choroby jest już blisko 15 tys. Nie wiadomo jeszcze, czy tamtejszy rząd ma przygotowane kolejne kroki w walce z rozprzestrzeniającą się chorobą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: Polsat News

Następny artykuł