Wieś w górachFot. facebook.com/ Ecovillage Bhrugu Aranya

Niezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkie

Wieś ukryta w gęstwinie lasu jest oazą spokoju, chociaż zamieszkuje ją grupa osób z różnych zakątków świata. Różnią się pod wieloma względami, lecz łączy ich ideologia i magiczne rytuały.

Wieś, którą zamieszkuje kilkanaście osób, położona jest w pobliżu Wysokiej, niedaleko Rabki-Zdrój. Bliskość miejscowości turystycznych nie przeszkodziła utworzeniu niezwykłego miejsca, które silnie łączy się z naturą. Założycielami są Parvati i Jarosław, którzy prowadzą fundację Terapii Homa.

Dwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 latDwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 latCzytaj dalej

Wieś inna niż wszystkie

Wszystkie domy są tam drewniane. Nawiązują do tradycyjnej góralskiej zabudowy, jednak ozdobione są licznymi, buddyjskimi akcentami. Kolorowe mandale, witraże w oknach i tybetańskie flagi tworzą klimat wioski. Obok siebie mieszkają Amerykanie, Australijczycy, Niemcy, Irlandczycy i Polacy. Ich niezwykła społeczność bardziej przypomina dużą rodzinę niż sąsiadów. Czwórka dzieci codziennie dojeżdża do szkoły w Jordanowie, a mężczyzna pracujący jako psycholog, kilka razy w tygodniu do Krakowa. Pozostałe osoby mają swoje zajęcia na miejscu.

Bhrugu Aranya nazywane jest ekologiczną wioską. Jasne zasady utrzymują to miejsce w zgodzie z naturą. Nie można spożywać mięsa i alkoholu, zażywać narkotyków ani stosować kosmetyków zawierających szkodliwe chemiczne substancje. Życie toczy się powoli, bez stresu i pędu do posiadania. Ekologicznie uprawiane warzywa są podstawą diety mieszkańców i ich gości. Wyjątkową atmosferę zapewnia palenie ajurwedyjskigo ognia, zwanego agnihotra.

Rytuał agnihotry

Rytuał odbywa się dwa razy dziennie, przy wschodzie i zachodzie słońca. Efekty palenia uzdrawiającego ognia pomagają zredukować stres, poprawić stan zdrowia i wyzwolić energię. Przygotowanie agnihotry polega na zmieszaniu w małej miedzianej piramidce brązowego ryżu, suszonego nawozu krowiego oraz ghee (klarowane masło). Po zapaleniu mieszanki wokół piramidki tworzy się pole magnetyczne przyciągające życiodajną energię słońca. Wibracje, które wtedy powstają, oczyszczają atmosferę z zanieczyszczeń i neutralizują szkodliwe promieniowanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne zachowanie turystów, zignorowali wszelkie zasady. "Wszyscy mamy koronawirusa na-na-na"
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Aby skorzystać z dobroczynnych właściwości agnihotry, wystarczy skontaktować się z Panem Jarosławem. To on zajmuje się przyjmowaniem gości i prowadzeniem zajęć w fundacji Homa. Każdy, kto zdecyduje się przestrzegać zasad społeczności, może przekonać się o magicznej mocy praktyk pochodzących z dalekiego wschodu. Wyznawana religia nie ma tu znaczenia. Każdy może się nauczyć czerpać energię z ognia agnihotry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom

Następny artykuł