wieś miejscem na wakacjeFot. wikimedia.commons/ Ralf Lotys/ CC BY 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Spędzaliście wakacje na wsi? Nie da się zapomnieć

Wieś dla wielu osób jest miłym wspomnieniem z dzieciństwa. Wakacje "u babci" często były najlepszym wypoczynkiem, pełnym przygód i atrakcji. Dzieci coraz rzadziej mają możliwość poznać prawdziwe oblicze życia poza miastem.

Wieś przywołuje różne skojarzenia. Jedni widzą ją jako miejsce, gdzie dzięki ciężkiej pracy uzyskuje się pożywienie. Inni wspominają wspaniałe wakacje u babci, gdzie całymi dniami można było bawić się na świeżym powietrzu. Dziś nie wszyscy mają możliwość spędzenia wakacji poza miastem, dzieci zwykle wolą bawić się w domu przed komputerem. Nawet nie wiedzą, co tracą.

Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?Czytaj dalej

Wieś sielska, anielska? Nie zawsze

Wakacje na wsi były niegdyś bardzo popularne. Rodzice zyskiwali nieco spokoju wysyłając swoje pociechy do dziadków, a dzieci miały możliwość wypocząć i poznać nowych kolegów. Dziadkowie z kolei mieli możliwość nacieszyć się wnukami i rozpieszczać je, gdy rodzice nie widzą. Wszyscy byli zadowoleni z takiego układu, a dziś z rozrzewnieniem wspominają swoje przygody.

Na wsi zawsze było co robić. Dzieci spotykały się na wspólną zabawę, chodziły nad rzekę lub jezioro, bawiły w podchody i w chowanego. W dużej grupie zawsze było wesoło i nie brakowało pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Po harcach na świeżym powietrzu wszyscy wracali na pyszny obiad, przygotowany ze świeżych produktów prosto z domowego ogródka.

Dzisiaj grzeje: 1. Joanna nie żyje, miała tylko 28 lat. Dramat w Chorwacji
2. Wraca temat podwyżek dla polityków. Prace po cichu już rozpoczęte, poznaliśmy szczegóły

Dziś niewiele dzieci chce wyjeżdżać na wieś, ponieważ nie ma tam rodziny i nie chce zostawiać wygodnego życia w mieście oraz ukochanego komputera. Te, które mieszkają poza miastem, często narzekają. Okazuje się, że w wielu przypadkach też sielskie wakacje na wsi to tylko mit, a w rzeczywistości spełniać trzeba swoje obowiązki związane z pracą w gospodarstwie. A jak Wy wspominacie wakacje na wsi?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Youtuberzy kupili szczeniaka z okazji komunii. Po promocji pseudohodowli ceny psów poszybowały w górę
  2. Prawie 100 trzęsień ziemi na dobę w Yellowstone. Czy zbliża się globalna katastrofa?
  3. Zdjęcia Dody z wakacji mogą się schować. W sieci pojawił się jej filmik, wszystko widać. Przesada?
  4. Myśleli, że znaleźli na plaży zwykły kawałek drewna. Prawda okazała się druzgocząca, nagranie odbiera apetyt
  5. Kasia spojrzała na stoisko z pamiątkami w Sopocie i prawie zemdlała. Absurdalne, co znalazła
  6. Mężczyzna obudził się i prawie dostał zawału. Sytuacja powtarzała się codziennie, w końcu nie miał wyboru

Następny artykuł