wieś jedyna pięknaFot. Wikimedia TenKobuz CC BY-SA 3.0 pl

Niesamowita wieś w Polsce. Przepiękna i jedyna

Wieś jedyna w swoim rodzaju. Niewiele osób wie, że to właśnie tam spędził młodość wielki Polak. Okolice oferują mnóstwo atrakcji, które przyciągają turystów uwielbiających nieoczywiste kierunki wczasów. Podróżni, którzy odwiedzają leżącą niedaleko litewskiej granicy miejscowość, zapamiętują ją na zawsze.

Wieś, w której mlodość spędził Czesław Miłosz. Krasnogruda pełna jest wciąż nieprzetartych szlaków i zaskakuje malowniczym krajobrazem. Miejscowość położona na północy Polski, tuż przy litewskiej granicy, ma do zaoferowania wiele atrakcji. Podróżni, którzy ją odwiedzają, są pod ogromnym wrażeniem uroków Sejneńszczyzny. To idealne miejsce dla miłośników przyrody oraz osób, które cenią spokojny wypoczynek.

Rząd potwierdził. Jeszcze tylko 2 dni i wszystko może się zmienić. Trzeba się przygotowaćRząd potwierdził. Jeszcze tylko 2 dni i wszystko może się zmienić. Trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

Krasnogruda to wieś położona za Sejnami, które również słyną z orkiestry klezmerskiej i szesnastowiecznej bazyliki oraz synagogi z końca XIX wieku. Wypoczywający w tym regionie często spędzają czas nad jeziorem Gaładuś, po którym biegnie granica z Litwą. Wypoczynek w Krasnogrudzie to także dobra okazja, aby spróbować litewskich specjałów jak kwas chlebowy, ciemny chleb, świńskie wędzone uszy czy kindziuk.

Wieś, w której młodość spędził Czesław Miłosz

Krasnogruda to wieś położona w malowniczej okolicy. Miłośnicy przyrody czują się tutaj jak w raju ze względu na bliskość Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Wigierskiego Parku Narodowego czy Puszczy Augustowskiej. Dużą popularnością cieszą się także Klasztor Kamedułów nad Wigrami oraz mosty kolejowe w Stańczykach. Do atrakcji trzeba zaliczyć również pływanie statkiem po Kanale Augustowskim czy spływy kajakarskie Czarną Hańczą.

Odwiedzając wieś, dobrze mieć przy sobie rower, by eksplorować ścieżki Wigierskiego Parku Narodowego. W bagażu podręcznym warto mieć także aparat, by zrobić pamiątkowe zdjęcie pięknej panoramy. Jeśli lubicie poznawać regionalne kuchnie, koniecznie powinniście wstąpić do restauracji Dworek Hołny nad jeziorem i spróbować kresowych przysmaków. Być może staniecie się fanami ryb z okolicznych zbiorników wodnych czy też babki ziemniaczano-cukiniowej. W okolicy znajdują się domki do wynajęcia, sauny, plaże i boiska.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy dobowy bilans zmarłych od czerwca. MZ podało najnowszy raport
2. Znoszą zakaz w Polsce. Chodzi o czerwone strefy
3. Złe wieści dla klientów polskich banków. Poczują konsekwencje decyzji NBP

Krasnogruda to bez wątpienia wieś jedyna w swoim rodzaju. Wycieczkę w te rejony Polski można zakończyć zwiedzaniem Dwór Mejera z XVII i XVIII wieku, który jest otoczony 8-hektarowym parkiem z dębami, lipami i klonami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niesamowitej wyspie na Morzy Bałtyckim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczny finał przerażającego wypadku. Auto stanęło w płomieniach, nie żyje 20-letni polski piłkarz
  2. 42-letnia pogodynka zmarła niespodziewanie. Kilka dni temu napisała, że "jej mózg jest zepsuty"
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Ważył tylko 82 gramów, cudem przeżył na ulicy. Maluch wyrósł na przepięknego, nietypowego kota

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł