Wieś, która zainteresowała turystów z Europywikimedia.commons/ VykRO/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Mieszkańcy malutkiej wsi mają dość turystów. Narzekają na wszystkich

Wieś cieszy niezwykłą popularnością wśród turystów. Nie cieszy to jednak mieszkańców. Wszyscy narzekają na przyjezdnych. Winna temu ma być rodzina królewska, która dała sławę tej miejscowości. Gdzie jest położona?

Wieś położona w jednym z europejskich państw cieszy się dużą popularnością. Przyjeżdżają tam turyści z całego świata. Przyczyniła się do tego brytyjska rodzina królewska. Niestety, zainteresowanie nie cieszy lokalnych mieszkańców. Wszyscy narzekają na przyjezdnych.

Wystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiWystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiCzytaj dalej

Słynna wieś w Europie. Mają dość turystów

Mowa o rumuńskiej miejscowości Viscri, która jest najpopularniejszą wsią w Transylwanii. Znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Największą sławę przyniósł jej jednak fakt, że swoją posiadłość ma tam brytyjski książę Karol, dziedzic tronu Zjednoczonego Królestwa. Pokochał tę miejscowość 20 lat temu. Wspiera także projekty, które mają na celu utrzymanie unikalnego charakteru wsi.

Z tego powodu turyści zainteresowali się Viscri. Co weekend można zauważyć, jak wiele samochodów zmierza w kierunku miejscowości. Nie cieszy to jednak mieszkańców wsi. Chociaż mogą zarobić na turystyce, według nich to miejsce nie jest już takie jak kiedyś. Osoby, które nie pracują w przedsiębiorstwach turystycznych nie mają żadnego zysku.

Dzisiaj grzeje: 1. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
2. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"

- Turystyka wynagradza tylko posiadaczy pensjonatów i restauracji. Ale nam to w niczym nie pomaga. Wszystko w okolicy stało się drogie. Z każdym rokiem jest tu coraz ciężej. Musimy znaleźć rozwiązanie. [...] Jeśli autentyczność zniknie, staniemy się tylko obiektem muzealnym, a tego nie chcemy - mówił jeden z mieszkańców. W Polsce też mamy piękne miejscowości, które warto zobaczyć. O jednej z wsi pisaliśmy tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: TVN24

Następny artykuł