wieś z zakazem robienia zdjęćFot. Unsplash.com/Tamara Menzi

Wioska jest tak piękna, że aż zabroniono robić jej zdjęć. Można dostać grzywnę

Wieś pozwala na cudowny odpoczynek od codziennego biegu i zgiełku wielkich miast. Można tam spokojnie odpocząć i podziwiać wspaniałe krajobrazy, nie wszędzie jednak można wyciągnąć aparat. Istnieje wioska, w której fotografowanie jest surowo zabronione.

Wieś dla wielu turystów jest miejscem do odpoczynku idealnego. Panujące tam cisza i spokój pozwalają na relaks doskonały, a co najlepsze - z daleka od smogu i zanieczyszczeń. Wartością dodaną jest znalezienie niewielkiej miejscowości, która znajduje się w malowniczej okolicy, dzięki czemu można bezustannie zachwycać się wspaniałymi widokami. Dokładnie tak jest w przepięknym Bergün w Szwajcarii, problem tylko w tym, że z nikim tymi krajobrazami nie można się podzielić.

Koronawirus w kolejnym kraju graniczącym z Polską. Reuter: pierwszy przypadek zakażeniaKoronawirus w kolejnym kraju graniczącym z Polską. Reuter: pierwszy przypadek zakażeniaCzytaj dalej

Wieś, której nie można sfotografować

Bergün zamieszkuje jedynie 507 osób, a znajduje się w kantonie Gryzonia w Szwajcarii. Jest przepiękna, lecz turyści odwiedzają ją głównie z powodu kontrowersyjnego przepisu, który wprowadziły miejscowe władze. Zgodnie z nim obowiązuje tam zakaz robienia zdjęć oraz publikowania ich w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, nie jest to martwy przepis, a za jego złamanie dostać można grzywnę. Władze tłumaczą swoją opinię tym, że udostępnianie zdjęć może wywołać u internautów tzw. efekt FOMO, z ang. fear of missing out. Na język polski tłumaczy się to jako obawę, że coś istotnego nas omija. Syndrom ten pojawia się, gdy zalewają nas informacje i chcielibyśmy każdą sprawdzić, wszystko wiedzieć i pojechać w każde miejsce, przez co zaczynamy odczuwać niepokój.

Dzisiaj grzeje: 1. Wybuch największego wulkanu na naszym kontynencie. Wprowadzono pomarańczowy alarm
2. Obowiązkowa opłata za auto może kosztować nawet kilkanaście tys. złotych. Wielu Polaków będzie oburzonych

- To udowodnione naukowo, że piękne wakacyjne zdjęcia, które można znaleźć w mediach społecznościowych, sprawiają, że oglądający są nieszczęśliwi, że ich tam nie ma - broni opinii władz miejscowe biuro turystyczne, które cytuje The Local.

Mimo tego do sieci co jakiś czas wycieka kilka fotografii i trzeba przyznać, że rzeczywiście miejsce jest niesamowite i z pewnością każdy chciałby je sam odwiedzić.

wieś Szwajcaria

Fot. Instagram.com/insta.billster

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będą masowo zabierać prawa jazdy? Nikogo nie ominą zmiany w prawie, dobiorą się także do pieszych
  2. Oślizgła biała skrętka na żółtku znaczy więcej niż sądzisz. Nie jedz pod żadnym pozorem jajek, na których jej nie ma
  3. Gdzie kręcono "Ranczo"? Jest w zupełnie innym miejscu niż wielu myśli, turyści je uwielbiają
  4. Dziwniejszej rzeczy samolotem w historii nie przewoził nikt. Celnicy przecierali oczy ze zdumienia
  5. 2 mln zł kary dla Ryanair. Turyści pozostawieni 200 kilometrów od lotniska
  6. Koronawirus w Norwegii. Organizatorzy Pucharu Świata w Oslo podjęli decyzję ws. konkursu

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł