Wideo z Iranu podbija internet.Fot. YouTube/ Trending Online & Music Video

Uderzyła plaga, wszystko nagrali. Porażający film trafił do sieci, straty są gigantyczne

Wideo z tego zdarzenia obiegło cały świat. Skala zniszczeń i krajobraz sytuacji porównywany jest do scen z filmów katastroficznych.

Wideo przedstawiające wręcz biblijną plagę ogarnęło cały świat. Najbardziej zdewastowana jest południowa i południowo-wschodnia część kraju. Internauci nie wierzyli własnym oczom. Jak się okazało, wideo przedstawia sytuację, która już teraz zaliczana jest do największych przypadków w historii.

Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świataStraty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świataCzytaj dalej

Zagadkowe wideo

Na pierwszy rzut oka nagranie przedstawia wzbijane przez wiatr masy piasku. Okazuje się jednak, że to kilkumilionowe stado szarańczy. Jak podaje agencja ILNA, owady mogą zniszczyć ponad milion hektarów upraw, co szacuje się na miliardowe wręcz straty. Niewyobrażalna skala zniszczeń jest jedną z największych w historii Iranu. Najbardziej ucierpiała południowa i południowo-wschodnia część kraju.

30-sekundowe wideo opublikowano na YouTubie 17 maja. Zostało wykonane przez jednego z pasażerów samochodu osobowego, który jechał autostradą na południu Iranu. Kierowca trafił na plagę i zaskoczony przemieszczał się z minimalną prędkością – podobnie jak inne samochody.

Plaga z wideo paraliżuje rząd

Mohammad Reza Mir, rzecznik jednej z agend irańskiego Ministerstwa Rolnictwa szacuje, że owady zaatakowały już ponad 200 tys. hektarów pól i sadów w 7 z 31 prowincji kraju. Straty są ogromne. Jak podają analitycy, sektor rolnictwa może stracić ponad 7 miliardów dolarów. W walce z plagą ma pomóc wojsko. Szarańcza niszczy plony również w Pakistanie, a w ciągu ostatnich miesięcy ogromne straty przyniosła na kontynencie afrykańskim. Plaga wyraźnie dotknęła takie kraje jak Kenia, Etiopia czy Somalia.

Dzisiaj grzeje: 1. Kiedy spotkamy się swobodnie w większej grupie znajomych? Padł jeden warunek
2. Nowe zasady dla par młodych. Od przyszłego miesiąca zmiany w weselach, już znamy szczegóły

- Wojsko obiecało nam pomoc w walce z szarańczą, między innymi poprzez użycie pojazdów mogących poruszać się na trudno dostępnych terenach - wyjaśnia rzecznik.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Pękła porażająca bariera, niedawno jeszcze nikt by nie uwierzył. Wyjątkowo smutne dane Ministerstwa Zdrowia
   2. Sarna zakleszczyła się w płocie. Materiał z akcji ratunkowej poraża
   3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
   4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
   5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
   6. Tragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego syna

Źródło: O2

Następny artykuł