wideo z zatrzymaniaFot. wikimedia.commons/ CC0/ zdjęcie poglądowe

Nie miał litości. Kontrowersja na północy Polski. Porażające nagranie trafiło do sieci

Wideo ukazujące interwencję straży miejskiej budzi mieszane uczucia. Sprawę będzie wyjaśniać policja, ponieważ mogło dojść do nadużycia władzy. Na razie winny jest tylko zatrzymany, lecz to może się zmienić.

Wideo nagrane przez świadka zatrzymania mężczyzny na dworcu kolejowym w Starogardzie Gdańskim budzi nie małe kontrowersje. Straż miejska postanowiła zaprowadzić porządek, wyprowadzając mężczyznę spożywającego alkohol, który był agresywny. Sytuacja zwróciła uwagę osób znajdujących się na dworcu, zwłaszcza że strażnicy mieli uderzyć zatrzymanego.

Rząd wydał nagle nowe zalecenia. Jest nowa lista krajów z zakazami podróżyRząd wydał nagle nowe zalecenia. Jest nowa lista krajów z zakazami podróżyCzytaj dalej

Wideo może być niewygodne dla strażnika

Komendant straży miejskiej został zapytany o to, czy doszło do nieprawidłowości w czasie zatrzymania. Świadek nagrał, jak jeden ze strażników tuż przed wejściem na komendę uderzył kilkukrotnie zatrzymanego, który był skuty kajdankami.

- Doszło do znie­wa­że­nia funk­cjo­na­riu­sza publicz­nego na służ­bie. Zostały użyte kaj­danki w celu obez­wład­nie­nia tej osoby - mówił Jaro­sław Cysar­czyk, komendant Straży Miej­skiej w Sta­ro­gar­dzie Gdań­skim cytowany przez Polsat News.

O wszystkim dowiedział się prezydent miasta

Prezydent miasta po obejrzeniu nagrania, które trafiło do sieci, zwrócił się do komentanta traży miejskiej z prośbą o wyjaśnienia. Na razie ratusz nie przedstawił swojego stanowiska w sprawie i czeka na wyjaśnienia. Policja już się tym zajęła i zabezpieczyła monitoring.

- W tej spra­wie zabez­pie­czony został moni­to­ring, a także doku­men­ta­cja z inter­wen­cji. Obec­nie wyjaśniamy bliż­sze oko­licz­no­ści tego zda­rze­nia - mówił asp. sztab. Marcin Kunka z KPP w Starogardzie Gdańskim cytowany przez Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy
2. Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Już wtedy czuł niepokój?

Na razie tylko zatrzymany 34-latek usłyszał zarzuty naru­sze­nia nietykalności i znie­wa­że­nia straż­nika. Nie zgłosił jednak zawiadomienia o pobiciu przez funkcjonariusza. Trzeba poczekać na ocenę sytuacji przez policję, która musi dokładnie przyjrzeć się nagraniom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Położyła dziecko w łóżku i wyszła. Gdy wróciła, zdębiała. W środku był ktoś inny
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Nagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za sceny
  4. Skrzynecka wrzuciła zdjęcie z wakacji. Kim jest tajemnicza osoba obok gwiazdy? Kto był z nimi?
  5. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: Polsat News

Następny artykuł