Turysci.pl
Nowe zasady kwarantanny

fot. pixabay.com/PhotoMIX-Company/zdjęcie poglądowe

Wiceminister Zdrowia: Od północy 10-dniowa kwarantanna dla przyjezdnych spoza strefy Schengen

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, ogłosił właśnie wprowadzenie nowych obostrzeń granicznych. Od północy osoby przyjeżdżające do Polski z krajów nienależących do strefy Schengen i EOG będą musiały przejść 10-dniową kwarantannę. Dotyczy to podróżnych, którzy nie są w pełni zaszczepieni. Z izolacji będą mogli zostać zwolnieni dopiero po 7 dniach dzięki testowi na COVID-19.

W środę wiceminister zdrowia poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń granicznych dla osób przybywających do Polski z krajów nienależących do strefy Schengen.

Każdy podróżny, który nie przyjął pełnej szczepionki przeciwko COVID-19, będzie objęty obowiązkową, 10-dniową kwarantanną. Waldemar Kraska zaznaczył też, że w Polsce uruchomiony został system monitorowania mutacji koronawirusa.

Samochód wjechał na plażę w Kołobrzegu

Samochód wjechał na plażę w Kołobrzegu, a potem zakopał się w piasku

CZYTAJ DALEJ

Nowe zasady wjazdu do Polski ze strefy non-Schengen

Z izolacji podróżny będzie mógł się zwolnić po 7 dniach. Warunkiem będzie wykonanie testu na COVID-19 oraz przedstawienie jego negatywnego wyniku.

Obostrzenie ma wejść w życie dzisiaj o północy. Ma ono uchronić Polskę przed nowymi wariantami koronawirusa, które pojawiają się w niektórych państwach świata.

Kraska podkreślił, że nowe ograniczenie dotyczy osób, które nie są w pełni zaszczepione. Wynika z tego, że podróżni, którzy przyjęli preparat przeciwko COVID-19, mogą nadal swobodnie przekraczać granice.

Do tej pory z obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe z krajów non-Schengen zwalniał test wykonany w ciągu 48 godzin przy przekroczeniu granicy. Od północy takiego rozwiązania jednak już nie będzie.

Wiceminister zaznaczył również, że obowiązkowa kwarantanna nie będzie obowiązywała dzieci do 12. roku życia. Warunkiem jest to, że muszą one podróżować pod opieką dorosłych, którzy są w pełni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Podczas konferencji prasowej wiceminister spraw zagranicznych podkreślił także, że od początku pandemii MSZ zaleca ostrożność w wyjazdach za granicę Wawrzyk zaznaczył, że przy planowaniu wyjazdu należałoby wziąć pod uwagę syuację pandemiczną w państwie, do któego się wybieramy.

Od dzisiaj taka sama zasada dotyczy też osób przylatujących do Polski z Wielkiej Brytanii. W tym przypadku również związane to jest z występowaniem tam koronawirusa typu Delta.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyc

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >