Wiadomości z Bangladeszu ogromnym ciosem dla lokalnej turystyki.Fot. Turysci.pl

Tragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świata

Wiadomości ze wschodu są druzgocące. Doszło do wypadku, w którym zginęło przynajmniej 27 turystów. Sprawa nadal jest badana. Trwają poszukiwania ciał. Nie ma zgodności co do liczby pasażerów.

Wiadomości z Azji to mocny cios dla turystyki na całym świecie. Jak podaje redakcja Polsat News, prom wycieczkowy zderzył się z nadpływającym statkiem, w wyniku czego jednostka zatonęła. Teraz służby poszukują ofiar. Na razie wiadomo o 27 odnalezionych ciałach.

Okropny widok na plaży w Dziwnowie i Świnoujściu. Aż się wierzyć nie chceOkropny widok na plaży w Dziwnowie i Świnoujściu. Aż się wierzyć nie chceCzytaj dalej

Niejasne wiadomości z Azji

Do zdarzenia doszło w okolicach Dhaki, stolicy Bangladeszu. Dzisiaj (poniedziałek, 29 czerwca), na rzece Buriganga prom wycieczkowy zderzył się ze statkiem. Uszkodzenia były na tyle duże, że jednostka turystyczna zaczęła tonąć. Na pokładzie było prawdopodobnie 50 osób, chociaż służby nie są zgodne co do faktycznej liczby pasażerów. Wiadomości podawane przez lokalne jednostki są częściowo sprzeczne z doniesieniami agencji Associated Press, która sugeruje, że mogło tam przebywać aż 100 osób.

- Nie wiemy dokładnie, ilu pasażerów znajdowało się faktycznie na pokładzie. Zlokalizowaliśmy już prom i tylko to mogę potwierdzić. [...] Ofiar może być znacznie więcej - powiedział. Dodał, że w akcji ratunkowej uczestniczy też policja rzeczna - relacjonował cytowany przez Polsat News Debaszisz Bardhan, wiceszef Służby Pożarniczej i Obrony Cywilnej

Wiadomości z Bangladeszu ciosem dla turystyki

Jak podaje Polsat News, prom obsługiwał połączenie do stolicy kraju z dystryktu Munszigondźo (środkowy Bangladesz). O godzinie 10:00 czasu lokalnego (5:00 czasu polskiego) jednostka zderzyła się ze statkiem pasażerskim. Jak relacjonują świadkowie, prom wywrócił się i zaczął natychmiast tonąć. Do tej pory odnaleziono 27 ciał ofiar. Nadal trwają poszukiwania reszty ofiar.

Dzisiaj grzeje: 1. W Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesienia
2. Lidl zamknie czasowo część swoich sklepów na terenie całej Polski. Sieć poinformowała na jak długo

Średnią głębokość Buriganga szacuje się 7,6 metra, chociaż jak podaje Polsat News, niektóre odcinki mają nawet 18 metrów. Rzeka ta płynie wzdłuż południowo-zachodnich obrzeży stolicy Bangaldeszu. Według raportów jest jedną z najbardziej zanieczyszczonych zbiorników w kraju. Wiadomości z Bangladeszu mogą być kolejnym mocnym ciosem wizerunkowym dla turystyki regionu. Jak zaznacza agencja EFE, do tej pory nie notowano tak dużych zdarzeń, które zostały ograniczone w wyniku reform prawnych w ruchu śródlądowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska nagle zabrała głos ws. swojej ciąży. Momentalnie posypały się gratulacje, fani są w euforii
  2. Nie żyje wybitny kompozytor, jego muzykę znał każdy. Tragiczne doniesienia o zdobywcy Oscara
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

Źródło: Polsat News

Następny artykuł