wiadomości nie żyje niemowleFot. Pixabay.com/MartisFuksu

Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu

Wiadomości, które przekazał NYT, są niesamowicie smutne. Za granicą zmarło niemowlę, które miało koronawirusa. To pierwszy przypadek śmierci aż tak małego dziecka na całym świecie.

Wiadomości jako pierwsze pojawiły się na łamach The New York Times i błyskawicznie obiegły media niemalże na całym globie. W sobotę medium przekazało, że nie żyje niemowlę z Illinois w USA, które było zakażone koronawirusem. NYT powołuje się na informacje przekazane przez gubernatora stanu, J. B. Pritzkera. Jest to pierwszy taki przypadek na świecie.

Porażające dane z Chin. Po raz pierwszy od początku pandemii ujawnili przypadki bez objawówPorażające dane z Chin. Po raz pierwszy od początku pandemii ujawnili przypadki bez objawówCzytaj dalej

Wiadomości z USA wyciskają łzy z oczu

- Wiem, jak trudna może być ta wiadomość, szczególnie gdy dotyczy tak małego dziecka. Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek - cytuje gubernatora Wprost.

Głos w sprawie tej wielkiej tragedii zabrał również dyrektor departamentu zdrowia publicznego w stanie Illinois. Potwierdził, że do tej pory jeszcze nie było przypadku śmierci niemowlęcia, które byłoby zakażone koronawirusem lub bezpośrednio z jego powodu.

- Trwa dochodzenie w celu ustalenia pełnej przyczyny śmierci. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego śmiercionośnego wirusa. Jeśli nie po to, aby chronić siebie, to w celu ochrony ludzi wokół nas - mówi dr Ngozi Ezike, cytowany przez Wprost.

Dzisiaj grzeje: 1. Sukces europejskiego kraju. Niedługo mogą znosić restrykcje i zaczną znowu żyć normalnie
2. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty

Niestety to nie pierwszy przypadek zakażenia u niemowląt w USA. Koronawirusa odnotowano u dwumiesięcznego dziecka w Nashville w stanie Tennessee oraz u niespełna rocznego dziecka na Florydzie. Przypomnijmy, że obecnie na terenie całego kraju odnotowano już 123776 przypadków zarażenia, a zmarło 2229 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg
  3. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
  4. Polscy lekarze lecą do Włoch. Mają bardzo ważną misję do wykonania
  5. Coraz więcej zgonów na kolejnym kontynencie. Szef WHO ma złe wieści
  6. lle zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę

Źródło: RMF24

Następny artykuł