wiadomości polski ambasadorfot. google maps (screen)

Radykalna decyzja rządu, "pełna mobilizacja". Polski ambasador pilnie apeluje do Polaków za granicą

Wiadomości o wybuchu stanu wojennego obiegły światowe media. Polski ambasador wydał specjalny apel do Polaków w zagrożonym kraju. Sytuacja za granicą jest bardzo napięta, strony rzucają w swoją stronę wzajemne oskarżenia.

Wiadomości na temat ogłoszenia stanu wojennego w jednym z państw bardzo szybko obiegły światowe media. Spotkały się też z reakcją polskiej ambasady, która postanowiła ostrzec swoich rodaków, którzy przebywają obecnie poza granicami Polski.

Wielki cios dla enoturystyki. Płoną ogromne obszary za granicąWielki cios dla enoturystyki. Płoną ogromne obszary za granicąCzytaj dalej

Polski ambasador reaguje na wiadomości ze świata

Konflikt między Armenią a Azerbejdżanem narasta już od pewnego czasu. Oba państwa wzajemnie oskarżają się o eskalację sytuacji. Rząd w Erywaniu oskarża drugą stronę o zaatakowanie osad cywilnych w regionie Górskiego Karabachu. Z kolei Baku twierdzi, że siły zbrojne Armenii "przeprowadziły duże prowokacje", a także ostrzelały pozycje azerbejdżańskiej armii i przygraniczne miejscowości - poinformował Polsat News. W związku z napiętą sytuacją wokół Górskiego Karabachu, premier Armenii Nikol Paszynian ogłosił w niedzielę wprowadzenie stanu wojennego i powszechnej mobilizacji.

- Decyzją rządu Armenii w republice wprowadzany jest stan wojenny i powszechna mobilizacja. Decyzja wchodzi w życie w chwili publikacji - napisał Paszynian na Facebooku. Wcześniej podobną informację przekazały władze Górskiego Karabachu.

Na decyzję armeńskiego rządu zareagował polski ambasador w Erywaniu, który zwrócił się z pilnym apelem do Polaków, którzy obecnie przebywają w Armenii. Chodzi przede wszystkim o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do zaleceń władz miejscowych.

Dzisiaj grzeje: 1. W TVN zdradzili wszystko. Wyszła cała prawda na temat zamknięcia kraju i granic. Straszne
2. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
3. Poważne ostrzeżenie dla wszystkich jadących na południe Polski. "Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności"

- W związku z ogłoszeniem w Republice Armenii stanu wojennego, Ambasada RP w Erywaniu prosi obywateli RP przebywających w Armenii o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do zaleceń władz miejscowych dla obcokrajowców, w przypadku ich ogłoszenia - przekazała polska placówka w Armenii na swoim Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczyła kota z kolorowymi łapkami. Nie czekała, natychmiast zawiadomiła policję
  2. Najpierw śmiał się z pandemii. Teraz ostrzega z oddziału intensywnej terapii. Niesamowite wyznanie mężczyzny
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Horror w zoo. Ważący 200 kg goryl przebił potrójne zabezpieczenie i zaatakował pracownika

Następny artykuł