Wiadomości z Europy: Belgia bez maseczek.fot. pixabay/Candid_Shots

Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy

Wiadomości z zachodniej części kontynentu mogą być pierwszym krokiem w odchodzeniu od obostrzeń sanitarnych. Jeden z rządów krajowych zdecydował się na wycofanie maseczek w miejscach publicznych.

Wiadomości z zachodniej części kontynentu mogą być pierwszym krokiem w odchodzeniu od obostrzeń sanitarnych. Jeden z rządów krajowych zdecydował się na wycofanie maseczek w miejscach publicznych.

Dramatyczna sytuacja na północy Polski. Wszystko wymyka się spod kontroli. Będzie tylko gorzej, najbardziej ucierpi turystykaDramatyczna sytuacja na północy Polski. Wszystko wymyka się spod kontroli. Będzie tylko gorzej, najbardziej ucierpi turystykaCzytaj dalej

Wiadomości z Europy: Koniec z maseczkami?

Jak przekazuje wiadomości portal euobserver.com, Belgia już wkrótce zdejmie maseczki. Premier kraju, Sophie Wilmès podała już konkretną datę, kiedy to mieszkańcy i turyści będą mogli pozwolić sobie na odejście od sztandarowego przepisu w dobie pandemii (wcześniej Bruksela przywracała restrykcje). Co ważne jednak dochodzi również kontrowersyjne tło nowej decyzji rządu.

Wiadomości o powszechnym zdjęciu maseczek poprzedziły znaczące wzrosty zachorowań. Raporty ze środy (23 września) mówią o skoku o 1834 przypadki zakażeń. W tym samym czasie premier Wilmès deklaruje, że maseczki są istotnym elementem walki z pandemią, jednak nie mogą być wymagane w każdym miejscu.

Wiadomości z Belgii z aprobatą pani premier

Według szacunków euobserver.com tylko w zeszłym tygodniu łączny skok zachorowań wystąpił na poziomie 62-procentowej “górki”. Wiadomości o znacznych wzrostach zachorowań i widocznym przekroczeniu średniej nie powstrzymują rząd w Brukseli przed stanowczą zmianą przepisów. Maseczki miałyby nie obowiązywać w miejscach publicznych od 1 października.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, czarny scenariusz spełnia się na północy kraju. Niestety, potężne rozczarowanie turystów
2. Wszyscy klienci Banku Millennium powinni wiedzieć. Mogliście nie zauważyć bardzo ważnych zmian, były konieczne
3. Klamka zapadła, Ryanair podjął nagłą decyzję. Tylko jeden rodzaj, ostatecznie

- Noszenie maski jest bardzo ważne w [kontekście] zarządzania epidemią. Nie ma jednak sensu narzucać ich wszędzie przez cały czas - komentowała najnowsze wiadomości premier Wilmès, cytowana przez euobserver.com.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skrajnie zaniedbany pies miesiącami konał przed kościołem. Księdzu grozi do 3 lat więzienia
  2. W Milionerach padło najcięższe pytanie w historii programu? Widownia zamarła, gdy je usłyszała
  3. Kiedyś był hitem PRL-u, teraz na sam widok łzy lecą z oczu. Niestety, upadek zbliża się nieubłaganie
  4. Podczas wycieczki wbił ci się kleszcz? Lekarze ostrzegają, niemal wszyscy popełniają wtedy karygodny błąd
  5. Fatalne wieści z Ukrainy. Zginęły 22 osoby, nagrania z miejsca katastrofy lotniczej tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  6. Zhańbili grób jej psa. Ale dopiero wyrok sądu sprawia, że w oczach pojawiają się łzy bezsilności, a serce pęka ze zgrozy

Źródło: euobserver.com

Następny artykuł