wiadomości kwarantanna w Rewalufot. pixabay.com/12019

Wielka kwarantanna w Rewalu. Dziesiątki osób, są potwierdzone zakażenia

Wiadomości, które pojawiły się w mediach, są bardzo niepokojące. W Rewalu wprowadzono wielką kwarantannę, chodzi o ponad 50 osób. Wykryto przypadki zakażenia koronawirusem.

Wiadomości, które docierają z północnej Polski, napawają niepokojem. Jak przekazało RMF24, w jednym z ośrodków w Rewalu wprowadzono kwarantannę. Trafiło na nią ponad 50 osób. Zgodnie z ustaleniami, w grupie wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Dwoje turystów przyjechać miało nad morze z południa naszego kraju.

Otwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęOtwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzjęCzytaj dalej

Przykre wiadomości z Rewala

Zgodnie z ustaleniami dziennikarza RMF FM, Kuby Kaługi, na kwarantannę trafili turyści z południa Polski oraz dwie osoby zatrudnione w ośrodku, w którym zatrzymali się zakażeni. Grupa ta została odizolowana od pozostałych gości obiektu. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal, wszyscy mają zostać poddani testom na obecność koronawirusa.

Dwie osoby, u których potwierdzono już zakażenie, przebywają obecnie w szpitalu w Szczecinie. Niestety inspektorzy sanepidu skazują, że rozpoczęcie się sezonu turystycznego to spore zagrożenie epidemiczne. W województwie pomorskim liczba nowych przypadków również wzrosła - tylko dziś potwierdzono ich 18, choć wcześniej zdarzały się dni, gdy nie było ich w ogóle.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Straż miejska zyska nowe uprawienia, będzie mogła wlepić jeszcze więcej mandatów. Polacy się wściekną

Obecnie eksperci z sanepidu apelują do turystów o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Przypomina się o zachowywaniu dystansu oraz obowiązku noszenia maseczek w miejscach zatłoczonych. Pamiętajmy również, że nie tylko koronawirus stanowi zagrożenie - o 200 innych zachorowaniach nad morzem pisaliśmy wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskie media podały tragiczne informacje. Nie żyje Leszek Krzysiak, pożegnaliśmy wybitnego człowieka
  2. Nagłe zakażenia w KEP. Zakonnice, księża, biskupi i inne osoby poddane pilnej kwarantannie
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Rzucił psu piłkę do wody. Nagle wynurzyło się ogromne zwierzę i wciągnęło labradora ze sobą

Źródło: RMF24

Następny artykuł