wydarzenia zatonal jachtFot. Pixabay.com/jayrokk/zdjęcie poglądowe

Dramatyczne sceny na Bałtyku. Pilna akcja ratowników, ruszył helikopter i 6 jednostek

Wydarzenia znad polskiego morza. Na Bałtyku, w rejonie Zatoki Gdańskiej zatonął jacht. Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa natychmiast przystąpiła do akcji ratunkowej.

Wydarzenia na polskim morzu przybrały nieoczekiwany obrót. Zatonął jacht, na którym przebywały dwie osoby. Ratownicy natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej.

Minister o otwieraniu granic Polski. Wyjawił kolejny kraj, wielu będzie zachwyconychMinister o otwieraniu granic Polski. Wyjawił kolejny kraj, wielu będzie zachwyconychCzytaj dalej

Dramatyczne wydarzenia nad bałtykiem

Jak podaje portal RMF24, przed godziną 13:00 z Morska Służbą Poszukiwania i Ratownictwa skontaktował się mężczyzna, który zaalarmował, że jacht na którym przebywa tonie. Wraz z nim przebywała tam również jeszcze jedna osoba. Mężczyzna nie był w stanie określić swojego położenia. Łódź zatonęła, a kontakt został urwany.

Do akcji wyruszyły natychmiast cztery jednostki Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, dwie WOPR-u oraz śmigłowiec Marynarki Wojennej. Dzięki współpracy z policją udało się ustalić lokalizację logowania telefonu. W to miejsce został skierowany śmigłowiec.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin
2. Ile kosztują teraz truskawki? Sezon truskawkowy się rozpędza

Udało się odnaleźć i uratować obie osoby znajdujące się w wodzie - jedną z nich z wyciągnęli marynarze, a drugą ratownicy SAR ze Świbna. Obie osoby są w dobrym stanie, zostały przekazane pod opiekę pogotowia ratunkowego. Nie wiadomo jeszcze skąd wypłynął jacht, który zatonął, ani co to była za jednostka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10-latek zdradził mamie swój największy sekret. Kiedy usłyszała prawdę, zabiła go
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Anna Lewandowska pęka z dumy. Jej mama dokonała wielkiej rzeczy, coś pięknego

źródło: rmf24.pl

Następny artykuł