wiadomości sezon huraganówfot. HANDOUT/AFP/East News

Nadchodzi kolejne niebezpieczeństwo, nie chodzi o pandemię. Poważne zagrożenie dla państwa nad Atlantykiem

Wiadomości na temat zbliżającego się zagrożenia obiegły media na całym świecie. Zagrożenie dotyczy przede wszystkim

Wiadomości o nadchodzącym niebezpieczeństwie zalały niemal wszystkie światowe media. Pojawiło się już pierwsze zagrożenie, nadciągają następne. Według prognoz kolejne miesiące mają być wyjątkowo niespokojne dla państwa nad Atlantykiem

Pilne ostrzeżenia IMGW dla dwóch terenów Polski. Trzeba bardzo uważaćPilne ostrzeżenia IMGW dla dwóch terenów Polski. Trzeba bardzo uważaćCzytaj dalej

Niepokojące wiadomości znad Atlantyku

Oficjalnie sezon huraganowy rozpocznie się nad Atlantykiem 1 czerwca i potrwa do 30 listopada. Przeszła już jednak pierwsza burza tropikalna, której nadano imię Arthur. Kolejne otrzymają imiona Bertha, Cristobal, Dolly i Edouard. Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna (NOAA) twierdzi, że najbliższe miesiące będą wyjątkowo niespokojne.

Podlegające pod NOAA Centrum Prognoz Klimatycznych prognozuje, że tegoroczny sezon huraganowy osiągnie w tym roku większą siłę niż wcześniej. Badania wykazują, że jest 60 procent szans na przekroczenie normy oraz 30 proc. na sezon o umiarkowanej sile i skutkach. Twierdzą, że jest tylko 10 proc. prawdopodobieństwa, że siła huraganów osiągnie stan poniżej normy.

Według prognoz 13 do 19 systemów burzowych otrzyma nazwy. Aby spełnić to kryterium, wiatr musi osiągnąć prędkość co najmniej 62 kilometrów na godzinę. Około 6 do 10 burz może zostać nazwanych huraganami - tutaj granica wynosi około 120 km/h. Od trzech do sześciu z nich zostanie sklasyfikowane jako poważne zjawiska, osiągając siłę kategorii trzeciej lub większej w pięciostopniowej, rosnącej skali Saffira-Simphsona. Ich prędkość może przekroczyć 180 km/h.

Jest to schemat, który według NOAA ma 70-procentową pewność na sprawdzenie. Podczas przeciętnego sezonu nazwanych zostaje około 12 burz, z czego 6 zostaje sklasyfikowanych jako huragany, a trzy osiągają miano poważnych.

- Ponieważ Amerykanie skupiają swoją uwagę na bezpiecznym otwarciu kraju, niezmiernie ważne jest, abyśmy pamiętali o niezbędnych przygotowaniach do nadchodzącego sezonu huraganów - powiedział sekretarz ds. handlu Wilbur Ross cytowany przez TVN24. - Podobnie jak w latach ubiegłych, eksperci NOAA będą wydawać odpowiednie prognozy i ostrzeżenia w przypadku niebezpieczeństw związanych z rozwijającymi się huraganami i burzami tropikalnymi - zapewnił.

Nad Atlantykiem przeszła już pierwsza w tym sezonie burza tropikalna, której nadano imę Arthur. Uformował się pod koniec ubiegłego tygodnia, czyli dwa tygodnie przed oficjalnym rozpoczęciem tegorocznego sezonu huraganowego.

Konieczne jest przygotowanie

Przygotowanie do sezonu huraganowego dodatkowo komplikuje trwająca pandemia. NOAA w tym roku wprowadzi aktualizacje produktów i narzędzi, aby jeszcze bardziej usprawnić najważniejsze systemy ochronne. Aby zwiększyć dokładność prognoz, wprowadzone zostaną specjalne satelity COSMIC-2, na bieżąco monitorujące sytuację meteorologiczną. We współpracy z Marynarką Wojenną, rozmieszczona zostanie flota autonomicznych szybowców, aby obserwować warunki panujące na Oceanie Atlantyckim i Morzu Karaibskim. NOAA podkreśla, że w tym roku niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Ważna deklaracja premiera ws. zamkniętych granic. Słowa, na które wielu czekało
2. Czarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwis

- Zdystansowanie społeczne i inne obostrzenia, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa przed COVID-19, mogą mieć wpływ na stan gotowości na wypadek katastrofy. Przez cały rok występują różne kataklizmy, ale teraz nadszedł czas, aby zrewidować i dostosować plan awaryjny - powiedział Carlos Castillo, zastępca szefa ds. elastyczności w Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) cytowany przez TVN24. - Klęski żywiołowe nie będą czekać, więc zachęcam, abyście pamiętali o trwającej pandemii podczas rewizji lub tworzenia planu ewakuacji dla was i waszych bliskich, a także nie zapomnieli o swoich zwierzętach - apelował do Amerykanów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ognisko koronawirusa w kościele. 40 osób zakażonych po nabożeństwie
  2. Na widok jednej rzeczy pies zaczął się dziwnie zachowywać. Właściciel wszystko nagrał
  3. Sprawdzili ceny noclegów w Polsce na wakacje. Wielkie zaskoczenie dla turystów
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Smutna wiadomość z samego rana. Znany piłkarz nie żyje. Zginął w tragicznym wypadku, miał tylko 45 lat

źródło: tvn24.pl

Następny artykuł