wiadomości z USAFot. unsplash.com/@daanstevens

12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicy

Wiadomości z ostatnich dni ukazują smutną prawdę. Nikt nie jest bezpieczny w czasie epidemii, nawet jeśli statystyki są dla nas łaskawe. 12-latka musiała zostać podłączona do respiratora, by przeżyć atak koronawirusa.

Wiadomościz USA nie napawają optymizmem. Na Covid 19 zachorowała dziewczynka, która nigdzie ostatnio nie podróżowała. Nie wiadomo, w jaki sposób doszło do zarażenia, ale stan dziecka wymagał nagłej interwencji lekarza. Zapalenie płuc uniemożliwiło jej samodzielne oddychanie.

Łukasz Szumowski powiedział o wakacjach. Polacy muszą być gotowi na zmianyŁukasz Szumowski powiedział o wakacjach. Polacy muszą być gotowi na zmianyCzytaj dalej

Wiadomości z Atlanty

Dzieci dobrze znoszą objawy zarażenia koronawirusem. Najbardziej narażone są osoby starsze i chorujące przewlekle. Przypadek 12-latki z Atlanty jest nietypowy i wyjątkowo ciężki. Młody organizm powinien sam poradzić sobie z intruzem, jednak Emma trafiła do szpitala z zapaleniem płuc. Zrobiono jej test na koronawirusa, który dał wynik pozytywny. Stan dziewczynki pogarszał się, aż w końcu konieczne było podłączenie jej do respiratora.

Jej kuzyn Justin Anthony, który był cytowany przez CNN poinformował, że stan Emmy jest stabilny. Nie podróżowała w ostatnim czasie, nie ma innych chorób i nie wiadomo, w jaki sposób się zaraziła.

- Wszyscy mówią, że to nie zagraża młodym ludziom. Ale oto 12-latka walczy o życie przez koronawirusa. Ludzie muszą zachowywać dystans społeczny. Ludzie muszą dbać o swoje dzieci. Ludzie muszą zacząć brać to na poważnie - podkreślił Anthony w rozmowie z CNN.

Dzisiaj grzeje: 1.Lasy w Polsce mogą znów zostać zamknięte. Służby ostrzegają wszystkich Polaków
2. 10 tys. zł kary, o których nie masz pojęcia. W przyszłym miesiącu ty też możesz zapłacić

Chociaż najbardziej podani na chorobę są seniorzy, badania amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób wykazały, że aż 20 procent hospitalizowanych, to młodzi dorośli w wieku od 20 do 44 lat. Koronawirus atakuje każdego, a zdolności pokonania go nie są ściśle zależne od wieku pacjenta. Dużo ważniejszy jest ogólny stan zdrowia i szybkość wykrycia objawów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsze dane nie pozostawiają złudzeń. Ministerstwo Zdrowia opublikowało bardzo smutną informację
  2. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Dramatyczna sytuacja w polskiej kadrze. Skoczkowie kończą kariery, drużyna w całkowitej rozsypce

Żródło: Onet

Następny artykuł