wiadomości z USAFot. unsplash.com/@daanstevens

12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicy

Wiadomości z ostatnich dni ukazują smutną prawdę. Nikt nie jest bezpieczny w czasie epidemii, nawet jeśli statystyki są dla nas łaskawe. 12-latka musiała zostać podłączona do respiratora, by przeżyć atak koronawirusa.

Wiadomościz USA nie napawają optymizmem. Na Covid 19 zachorowała dziewczynka, która nigdzie ostatnio nie podróżowała. Nie wiadomo, w jaki sposób doszło do zarażenia, ale stan dziecka wymagał nagłej interwencji lekarza. Zapalenie płuc uniemożliwiło jej samodzielne oddychanie.

Dwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 latDwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 latCzytaj dalej

Wiadomości z Atlanty

Dzieci dobrze znoszą objawy zarażenia koronawirusem. Najbardziej narażone są osoby starsze i chorujące przewlekle. Przypadek 12-latki z Atlanty jest nietypowy i wyjątkowo ciężki. Młody organizm powinien sam poradzić sobie z intruzem, jednak Emma trafiła do szpitala z zapaleniem płuc. Zrobiono jej test na koronawirusa, który dał wynik pozytywny. Stan dziewczynki pogarszał się, aż w końcu konieczne było podłączenie jej do respiratora.

Jej kuzyn Justin Anthony, który był cytowany przez CNN poinformował, że stan Emmy jest stabilny. Nie podróżowała w ostatnim czasie, nie ma innych chorób i nie wiadomo, w jaki sposób się zaraziła.

- Wszyscy mówią, że to nie zagraża młodym ludziom. Ale oto 12-latka walczy o życie przez koronawirusa. Ludzie muszą zachowywać dystans społeczny. Ludzie muszą dbać o swoje dzieci. Ludzie muszą zacząć brać to na poważnie - podkreślił Anthony w rozmowie z CNN.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne zachowanie turystów, zignorowali wszelkie zasady. "Wszyscy mamy koronawirusa na-na-na"
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Chociaż najbardziej podani na chorobę są seniorzy, badania amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób wykazały, że aż 20 procent hospitalizowanych, to młodzi dorośli w wieku od 20 do 44 lat. Koronawirus atakuje każdego, a zdolności pokonania go nie są ściśle zależne od wieku pacjenta. Dużo ważniejszy jest ogólny stan zdrowia i szybkość wykrycia objawów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę

Żródło: Onet

Następny artykuł