wiadomościFot. unsplash.com/@andresuran

Od piątku poszukiwali taterników z Polski, nikt nie tracił nadziei. Niestety spełnił się najgorszy scenariusz, aż trudno uwierzyć

Wiadomości z Tatr zasmuciły wszystkich, którzy czekali na szczęśliwe zakończenie tej historii. Dwóch Polaków wyruszyło w góry z piątek i ślad po nich zaginął. Akcja poszukiwawcza była trudna, dopiero w sobotę po południu dostrzegli ich ratownicy.

Wiadomości o polskich taternikach nie przyniosły pocieszenia. Dwóch Polaków, którzy wyruszyli w Kierunku Małego Kieżmarskiego Szczytu, szukały Horskie Zachranne Służby. Po tym, jak mężczyźni nie wrócili do swojej kwatery wieczorem w piątek, zostały powiadomione służby ratunkowe. Od razu rozpoczęły się poszukiwania 25- i 27-latka, jednak nie wiadomo było, jaką drogę obrali. Na parkingu w Białej Wodzie Kieżmarskiej, przy wejściu na szlak, znaleziono ich samochód.

Polska podróżniczka ledwo uszła z życiem. Pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy, by stanąć na nogiPolska podróżniczka ledwo uszła z życiem. Pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy, by stanąć na nogiCzytaj dalej

Wiadomości od ratowników

Poszukiwania były bardzo utrudnione nie tylko przez zmrok, ale też silny wiatr i niski pułap chmur. Ciężko było cokolwiek dostrzec. Akcja została wznowiona w sobotę, przy użyciu helikoptera. Załoga śmigłowca przeszukiwała zbocza Kieżmarskiego szczytu, lecz niczego nie znalazła. Przy kolejnym starcie na pokład wsiadło kilka grup ratowników, którzy zostali desantowani w różnych miejscach Masywu Kieżmarskiego.

Po południu natrafiono na zwłoki Polaków, pod Złotą Turnią w Dolinie Dzikiej w rejonie Małego Kieżmarskiego Szczytu. Ciała przewieziono do schroniska przy Zielonym Stawie Kieżmarskim i przekazano odpowiednim służbom.

Dzisiaj grzeje: 1.Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył
2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

W Tatrach panują trudne warunki, po polskiej stronie ogłoszono drugi stopień zagrożenia lawinowego, a po słowackiej trzeci. Meteorolodzy zapowiadają pogorszenie warunków, za sprawą tzw. nurkującego niżu. Wiatr będzie bardzo silny, do 110 km/h, a w wyższych partiach gór nawet 180 km/h. Prawdopodobnie również w Polsce zostanie ogłoszony trzeci stopień zagrożenia lawinowego, dlatego koniecznie trzeba sprawdzać bieżące informacje pogodowe przed wyjściem w góry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mięso na rosół wrzuca się do zimnej czy gorącej wody? Błąd niszczy smak zupy, trzeba go unikać jak ognia
  2. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?
  3. Najlepszy pomysł na idealne wakacje. Kto by nie chciał spędzić w nim urlopu?
  4. Skrajnie bezmyślnie i nieodpowiedzialne zachowanie turystki. Krok od dramatu, wszystko dla zdjęcia [FILM]
  5. Hotel jak z filmu o przyszłości. Niesamowity projekt na pustkowiu
  6. Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskach

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł