wiadomości zakazTurysci.pl

Kolejny zakaz w Polsce może zostać przedłużony. Czekają na podpis premiera

Wiadomości, które pojawiły się w mediach, nie napawają optymizmem. Wszystko wskazuje na to, że kolejny zakaz może zostać przedłużony. Projekt został już skierowany do podpisu premiera.

Wiadomości, które przekazała Gazeta Wyborcza, z pewnością nie spodoba się tysiącom Polaków. Wszystko wskazuje na to, że zakaz ruchu lotniczego w Polsce może zostać niestety znowu przedłużony. Dotyczy to zarówno kursów międzynarodowych, jak i krajowych.

Setki Polaków przeżyją ogromne rozczarowanie w weekend. Wielu jednak nie wyjdzie z domówSetki Polaków przeżyją ogromne rozczarowanie w weekend. Wielu jednak nie wyjdzie z domówCzytaj dalej

Nieprzyjemne wiadomości o przedłużaniu zakazów

Teoretycznie loty pasażerskie miały być przywrócone na terenie Polski już za dwa dni, tj. 24 maja. Napawało to optymizmem i wskazywało, że być może w końcu nasz kraj powoli będzie wracał do normalności. Niestety najnowsze doniesienia Gazety Wyborczej wskazują, że zakaz ma połączeń krajowych może być znów przedłużony do 31 maja, a międzynarodowych do 6 czerwca.

Gazeta Wyborcza powołuje się na projekt rozporządzenia, który pojawił się na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Zgodnie z publikacją portalu, projekt ten został już skierowany do premiera, by ten go podpisał i tym samym wprowadził w życie.

- Należy mieć na względzie, że wznowienie ruchu międzynarodowego (lotniczego oraz kolejowego) jest zależne nie tylko od decyzji polskiego rządu, ale także od ograniczeń w zakresie ruchu biznesowo-turystycznego obowiązującego na terenie Unii Europejskiej i innych państw. Stąd też trudno oszacować termin przywrócenia połączeń międzynarodowych transportem kolejowym i lotniczym w poszczególnych kierunkach - informuje wiceminister infrastruktury, Andrzej Bittel dla Gazety Wyborczej.

Dzisiaj grzeje: 1. Ceny w Zakopanem to gruba przesada? Jak uważacie, oskubują turystów?
2. Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019

Polityk podkreślił jednocześnie, że branża transportowa zostanie uwzględniona w działaniach przybliżających nas do "odmrażania gospodarki".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Synoptycy ostrzegają, lepiej przełożyć plany na weekend. Już jutro pogoda rozczaruje wielu Polaków
  2. Właścicielka umarła, a nowy opiekun wyrzucił go z domu. Co stanie się z kotem?
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Robert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedział

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł