wiadomosci trzesienie ziemi w chorwacjiFot. Twitter/Filip Radelic

Trzęsienie ziemi w Europie. Ludzie w panice z łóżek wybiegali na ulice

Wiadomości z europejskiego państwa donoszą, że doszło tam do silnego trzęsienia ziemi. W budynkach pękały ściany, a przerażeni ludzie wybiegli na ulicę.

Przerażające wiadomości dotarły z południa Europy. Miało tam miejsce silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3. Przestraszeni mieszkańcy wybiegali w panice na ulicę.

Niezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkieNiezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkieCzytaj dalej

Wiadomości o trzęsieniu ziemi w Europie

Do trzęsienia ziemi doszło w niedzielę rano o godzinie 6:23 w Chorwacji. Epicentrum znajdowało się 7 km na północ od Zagrzebu. W mieście doszło do częściowych zniszczeń, na ulicach zalega gruz i szkło. W niektórych miejscach wybuchały lokalne pożary i dochodziło do przerw w dostawie prądu. Do tej pory na szczęście nie ma informacji o ofiarach.

W czasie wstrząsów zdezorientowani i przestraszeni ludzie wybiegali w panice na ulice. Przez trzęsienie pękały ściany ich domów. Zarejestrowano jeden wstrząs wtórny, ale o dużo iższej sile niż poprzednik. Do sieci trafiło już wiele zdjęć i filmów z całego zdarzenia.

Informacje o wstrząsach podał niemiecki ośrodek Deutsches GeoForschungsZentrum, według którego miały one magnitudę 6, a hipocentrum znajdowało się na głębokości 10 km.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwardia Narodowa powołana do walki z pandemią. Zakażonych może zostać 80% mieszkańców, przykre wieści z USA
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Na Półwyspie Bałkańskim trzęsiania ziemi zdarzają się okresowo, a większość nie jest odczuwalna. Jedno z najbardziej tragicznych w skutkach miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku w Albanii, gdzie zginęło wówczas 40 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

źródło: rmf24.pl

Następny artykuł